فال حافظ

به مجموعه کامل فال حافظ پیچک خوش آمدید.

ای حافظا ای حافظا ، تو را به خدا و آن شاخ نبات خودت قسم می دهم

آن چیزی را که صلاح و مصلحت می بینی برایم آشکار کن

دکمه گرفتن فال
کتاب حافظ

فال حافظ

کتاب دیوان حافظ همراه قرآن ، کتاب آسمانی مسلمین ، از پرفروش ترین کتاب ها در تاریخ ایران بوده است.

بسیار کم است خانه هایی در ایران که در آن یک جلد از دیوان حافظ نباشد.

شاخ نبات حافظ : بین اکثر قدیمی های ایران گفته شده که حافظ ، عاشق دختری زیبا روی به نام شاخ نبات بوده است و عده ای هم آن را معشوقه فرضی حافظ نامیدند که باعث شده تا حافظ به شعر و شاعری روی بیاورد و سر منشع کتاب فال حافظ شده است.

عده ای هم می گویند در سخنان حافظ مشخص است که سخن از هیچ معشوقه ای نیست و شاخه نبات درواقع یک شاخه نبات است که از آن شهد و شکر می ریزد ، به عبارتی حافظ سخن خود را شیرین می داند و به نوعی خودش را چشم و چراغ همه شیرین سخنان فارسی زبان می نامد.

فال حافظ

خواجه شمسُ‌الدّینْ محمّدِ بن بهاءُالدّینْ محمّدْ حافظِ شیرازی

از اسامی که به محمد حافظ شیرازی نسبت داده شده عبارت است از :

لِسانُ‌الْغِیْب : آنکه اسرار نهانی و پنهان گوید ، یکی از القاب خواجه شمس الدین محمد حافظ شیرازی ، نامی است که به دیوان شمس الدین محمد حافظ شیرازی داده اند ، به دلیل فال حافظ بسیار خوبی که در دیوان خود ارائه داده است.

تَرجُمانُ الْاَسرار : یعنی ترجمه ی اسرار پنهان ، این هم از لقب های خواجه شمس الدین محمد حافظ شیرازی است به دلیل فال حافظ بی نقص که در ایران و جهان همتا ندارد.

لِسانُ‌الْعُرَفا : لسان به معنی زبان و العرفا به معنی عرفانی ، لقب حافظ شیرازی ، افتخار ایران زمین است که نشان می دهد کتاب دیوان فال حافظ در همه زمان ها چقدر حائز اهمیت بوده است.

ناظِمُ‌الاُولیاء : این هم از القاب حضرت حافظ است ، معنی آن را شما برایمان در سایت پیچک یا شبکه اجتماعی ما بنویسید . منتظرتان هستیم

فال حافظ

Hafez , Fale Hafez , Fale Hafez yalda , Fale Hafez ba tabir , Fale Hafez ba mani

فال حافظ شب یلدا

از سنت های قدیمی این است که در شب یلدا حتما فال حافظ گرفته شود و اصلا اسم آن را فال حافظ شب یلدا گذاشته اند.

همه دور هم جمع شده و علاوه بر خوردن خوراکی های مختلف ، با تفال به حافظ نیت کرده و از لسان الغیب تعبیر نیت خود را می شوند.

علت گرفتن فال حافظ در شب یلدا مربوط به آداب و رسوم شب چله است که جزو جدا نشدنی جشن ویژه شب یلدا می باشد.

سایت پیچک با توجه به اینکه کامل ترین مجموعه فال حافظ را ارائه نموده است ، در این شب مهم نیز دست بوس تک تک عزیزانی خواهد بود که فال حافظ شب چله خود و اعضای خانواده را میگیرند.

فال حافظ شب یلدا

اسکریپت کدهای فال حافظ برای وبلاگ و سایت

تصاویری مرتبط با فال حافظ که از قبل در سایت پیچک ، ورژن قدیمی نیز درج شده بود :

فال حافظ

فال حافظ

فال حافظ روزانه

وقتی صحبت از فال روزانه می شود یعنی برای متولدین هر ماه از سال ، یک فال حافظ روزانه مشخص باید باشد که در هر روز نیز تغییر کند.

بخش فال حافظ روزانه پیچک درحال حاضر باتوجه به گردش ستارگان و قرار گرفتن ماه و خورشید ، فال روزانه متولدین هر یک از ماه های سال را به صورت اتوماتیک درج می کند.

از منوی مربوطه یا لینکی که در پاراگراف اول با عنوان فال حافظ روزانه درج شده می توانید نسبت به استفاده از این فال مهم بهرمند شوید.

ببینید حضرت حافظ برای متولدین ماه شما ، چه فال خاصی را در هر روز ثبت کرده است.

مطالب پیشنهادی