بهترین زمان استخاره با قرآن و تسبیح

زمانی که انسان در مسیر زندگی ، بر سر دو راهی خاصی قرار می گیرد و تصمیم درست را نمی داند و با مشورت نیز به انتخاب درست نمیرسد ، از مشورت خداوند با استخاره در بهترین زمان ها کمک می گیرد.

بهترین زمان استخاره

استخاره مشورت با خدا است ، در هنگامی که شخصی در انتخاب خود دچار تردید است ، استخاره می تواند کمک بسیاری کند. استخاره توسط ائمه اطهار (ع) نیز توصیه شده ، البته راه و روش و زمان خاص خود را دارد که در این بخش از سایت پیچک با مفهوم استخاره و بهترین زمان استخاره با قرآن و تسبیح آشنا خواهید شد.

بهترین زمان استخاره با تسبیح

استخاره یعنی چه و در چه زمانی باید انجام گردد؟

لغت استخاره به معنی طلب خیر از خداوند کردن می باشد ، در زمانی که شخص در کاری که قصد انجام آن را دارد ، خیر و صلاح کار خود را نمی داند ، از استخاره استفاده کرده و از خداوند راه درست را می طلبد.

البته نباید از همان اول به سمت گرفتن استخاره آنلاین برویم ، ابتدا با تفکر و تکیه بر عقل و تجربه خود مسیر درست را تشخیص داده و تصمیم گیری می کنیم ، اگر امکان تصمیم گیری برایمان میسر نشد ، همانطور که در قرآن اشاره شده است که : قرآن مجید می فرماید:«وَاَمْرُهُمْ شُوری بَیْنَهُمْ، و کارهایشان به صورت مشورت در میان آن هاست».(سوره شوری، آیه 38) ، همچنین خداوند به پیامبر ص دستور می دهد که در کارهای مهم ، با یاران خود مشورت کن : «وَشاوِرْهُمْ فِی الاَمْر، با آنان مشورت کن!». (سوره آل عمران، آیه 159) ، لذا پیش از گرفتن استخاره به مشورت کردن با افراد صاحب نظر بسیار توصیه شده است تا از تجربیات آنها برای تصمیم گیری استفاده شود ، اگر اینگونه افراد در دسترس نبودند یا با مشورت با آنها همچنان امکان تصمیم گیری درست فراهم نشد ، از خداوند طلب خیر کرده و استخاره می گیریم.

بهترین زمان استخاره با قرآن

از مهمترین خواص استخاره این است که تردید و دوراهی را از سر راه انسان بر میدارد ، هنگامی که تمام راه ها بسته شده اند و شخص نمی تواند تصمیم درست را بگیرد ، استخاره کلید راه گشایی خواهد بود.

بعد از انتخاب راه درست که با مشورت با خدا توسط استخاره انجام شده ، انسان با قدرت می تواند راه خود را پیش برده و با توکل به خدا به نتیجه مطلوب تر از آنچه که در ذهن داشت برسد.

بهتر است پیش از گرفتن استخاره ، دعای مخصوص استخاره نیز قرائت شود و سپس اقدام به این عمل گردد.

ساعات و روزهای مناسب استخاره

بهترین ساعت استخاره

بهترین زمان برای گرفتن استخاره در هر روز را می توانید در جدول زیر مشاهده نمایید.

  • روز شنبه از صبح تا ظهر و از ظهر تا عصر
  • روز یکشنبه از صبح تا ظهر و از عصر تا مغرب
  • روز دوشنبه تا طلوع آفتاب و از ظهر تا عشاء
  • روز سه شنبه از ظهر تا عصر و از عصر تا عشاء
  • روز چهارشنبه از صبح تا ظهر و از عصر تا عشاء
  • روز پنجشنبه تا طلوع آفتاب و از ظهر تا عشاء
  • روز جمعه تا طلوع آفتاب و از ظهر تا عصر استخاره گرفتن بسیار نیک است.

استخاره

دعایی که قبل از استخاره باید بخوانیم

بهترین زمان استخاره با قرآن و تسبیح

مطالب پیشنهادی