تفاوت کسب و کارهای موفق

بسیاری از ما در اطراف خود کسب و کارهای مشابهی را مشاهده می کنیم که با تمامی شباهت تولید و یا خدماتی که دارند، موفقیت یکسانی به دست نیاورده اند. برخی این موفقیت ها را حاصل تلاش و برخی حاصل روابط می دانیم و موضوعات مختلفی را برای این موفقیت ها توصیف می کنیم.

اما واقعا دلیل اینکه دو کسب و کار مشابه موفقیت یکسانی ندارند چه می تواند باشد؟

امروزه زمان ، زمان رقابت است. صرف نظر از اینکه شانس و یا روابط را بخواهیم در موفقیت افراد جستجو کنیم باید تکنیک های موفقیت آنها را بررسی کنیم و این یک اصل مهم در بازار سنجی و رقابت پذیری است. مطمئنا افرادی که موفقیت زیادی به دست می آورند متکی به شانس و اقبال نبوده اند و با استفاده از ابزارها و تکنیک های درست ، در زمان های درست موفق شده اند تا چاشنی تلاش به موفقیت برسند.

در بررسی هایی اجمالی می توان به این نتیجه رسید که این تکنیک ها چه بوده اند و چگونه توانسته اند باعث موفقیت این افراد شوند که در ادامه اصلی ترین آنها را با هم مرور خواهیم کرد:

ثبت شرکت

داشتن کسب و کار قانونی

طبیعتا هر فردی در هر جایگاهی که باشد برای اینکه در بازار کار حضور داشته باشد یا اگر کارمند و کارگر نباشد باید کسب و کار خود را راه انداخته باشد. این کسب و کارها عمدتا نیاز به مجوز از سازمان های مختلف دارند که به مجوز کار شهرت دارد.

اما افراد موفق پا را فراتر گذاشته اند و در کنار کسب مجوز کاری اقدام به ثبت شرکت کرده اند. ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت ها کار دشواری نیست اما پیامد های مثبت زیادی برای فعالان اقتصادی و کسب و کار ها دارد. در واقع ثبت شرکت اولین قدم برای افرادی است که به دنبال جلب اعتماد هستند.

افرادی که با ثبت شرکت اقدام به فعالیت در جامعه می کنند بدون ترس از پرداخت مالیات و دارایی به آورده های این کار می اندیشند. ثبت شرکت باعث اعتبار فراوان برای کسب و کار ها می شود. در نظر داشته باشید که برای گرفتن یک پروژه کاری به عنوان یک شخصیت حقیقی با کارفرما صحبت کنید تا اینکه به عنوان مدیر عامل یک شرکت صحبت کنید چقدر می تواند متفاوت باشد. شرکت ها نه تنها اعتبار اسمی دارند بلکه بسیاری از ارگان ها و سازمان های دولتی و خصوصی نیز تنها برای برون سپاری فعالیت های خود شرکت ها را می شناسند.

شرکت ها پشتوانه دارند. منظور اینکه برای ثبت شرکت اقداماتی قانونی انجام می شود و تعهداتی قانونی به دولت که همان اداره ثبت شرکت ها است داده می شود . این باعث می شود تا هر فرد حقیقی و حقوقی با تکیه بر این اعتبار شرکت ها به راحتی و آسودگی خاطر کار خود را به دست او بسپارد.

این دقیقا همان چیزی است که افراد موفق را از افراد نا موفق متمایز می کند. این افراد با شناخت قدرت شخصیت حقوقی در اولین قدم کسب و کار خود را با ثبت شرکت، حقوقی می کنند و با قدرت و اعتبار بسیار زیاد پروژه هایی را در دست می گیرند که آورده مالی بسیار بیشتری برای آنها خواهد داشت.

انتخاب کسب و کار متفاوت و مکمل

یکی از مهم ترین اقدامات افراد موفق این است که دست روی کسب و کارهایی می گذارند که نیاز شرکت ها و ارگان های بزرگ است. این افراد نه تنها اقدام به ثبت شرکت می کنند و شخصیت حقوقی لازم را برای گرفتن پروژه های کاری به دست می آوردن بلکه با حضور در مناقصه ها و مزایده ها کارهایی را قبول می کنند که نیاز شرکت های بزرگ است و سود زیادی دارد.

ثبت شرکت این امکان را به افراد می دهد که بصورت مکمل کار کنند. با ثبت شرکت افراد مجبور هستند تا حداقل چند شریک داشته باشند و این شرکا اگر هر کدام یک تخصص متفاوت ولی مکمل همدیگر را داشته باشد به راحتی باعث می شود تا این شرکت بتواند همه نیاز شرکت های دیگر را در حوزه مشخص تامین کند. اینجا است که مثل سری که درد نمی کند دستمال نمی بندند به کار می رود. در واقع شرکت ها به جای قرار داد با انواع افراد حقیقی با یک شخصیت حقوقی برای انواع نیازها قرارداد می بندند.

شناخته شدن در بازارهای هدف

یکی از لازمه های موفقیت در بازارهای پر از رقابت و پیچیدگی این است که در بازارهای هدف خود شناخته شوید. داشتن رزومه تنها بخشی از شناخته شدن در بازار است. افراد موفق با برند سازی و در واقع تعریف کردن یک برند یا علامت تجاری و نهایتا ثبت برند تجاری و شخصیت دادن به برند خود باعث می شوند که محصولات و خدمات آنها با سایر محصولات و خدمات متمایز شده و شناخته شود.

برند شناسنامه محصول و یا خدمت است. هر برند معرف توانایی و حتی هویت یک شرکت است. برندها امروزه به راحتی در شبکه های اجتماعی و یا تبلیغات مورد استفاده قرار می گیرند و بواسطه برند می توان خدمات و محصولات را راحت تر در ذهن مشتری تثبیت کرد.

به همین دلیل افراد موفق و دانا بعد از ثبت شرکت با ثبت برند یا ثبت علامت تجاری معتبر خود را معرفی می کنند. ثبت برند از این نظر اهمیت دارد که جلوی سو استفاده و یا از بین رفتن و سرقت برند گرفته شود.

ورود به بازارهای جدید

یکی دیگر از تمایز های اصلی افراد موفق با افراد نا موفق در کسب و کارها، ورود به بازارهای جدید است. افرادی که خود را محدود به یک مغازه و یا یک محیط و شهر کوچک می کنند نمی توانند انتظار داشته باشند که بازارهای جدید را بشناسند و از فرصت ها و پتانسیل های این بازارهای برخوردار شوند.

افراد موفق با داشتن و ثبت علامت تجاری به دنبال اهداف بزرگ تری مانند حضور در بازار های جدید هستند. آنها خوب می دانند که محدودیت ، موفقیت ندارد. از این رو ثبت برند باعث می شود تا آنها به بازارهای جدید راحت تر نفوذ کنند و حتی نه تنها در شهر خود بلکه در سایر شهرها و حتی کشورهای دیگر شناخته شوند و سفارش از کشورهای دیگر بگیرند.

امروزه برای حضور در بازارهای خارجی با این همه حمایت دولت تنها نیاز به دریافت یک کارت بازرگانی است. اخذ کارت بازرگانی به عنوان مجوز واردات و صادرات، حضور در بازارهای جهانی، استفاده و تعامل با شرکت های خارجی ، حضور در بازارها و نمایشگاه های خارجی و غیره را برای شرکت ها به همراه دارد.

با ثبت شرکت و ثبت برند می تواند اعتبار و هویت و شناخت به دست آورد اما برای حضور در بازارهای خارجی باید اقدام به دریافت کارت بازرگانی بکنید. حتی کارت بازرگانی باعث می شود تا بتوانید برند خود را بصورت لاتین ثبت کنید و یا اقدام به ثبت برند بین المللی و جهانی بکنید و از برند خود در تمامی نقاط جهان دفاع و حمایت بکنید.

افراد موفق داشتن این سه وجه تمایز را نسبت به افراد نا موفق حفظ می کنند. داشتن و ثبت یک شرکت حقوقی معتبر، داشتن و ثبت یک برند تجاری معتبر و دریافت کارت بازرگانی.

حال با هر نوع محصول و یا خدمت می توانند صرف نظر از داشتن اعتبار زیاد، با شناخت خوبی که از آنها در بازار های داخلی و خارجی هست ، هدف گذاری خود را با دریافت کارت بازرگانی در بازارهای مهم منطقه ای و جهانی قرار دهند و با درآمد با دلار و ارزهای دیگر خارجی سودهای بسیار بیشتری کسب کنند.

حال خودتان مقایسه کنید افرادی که کسب و کار خود را به این سمت سوق می دهند با افرادی که به دنبال استفاده از محیط کوچک خود و شخصیت حقیقی ساده خود هستند ممکن است موفقیت یکسانی داشته باشند؟

خوشبختانه ثبت شرکت و ثبت برند تجاری امروزه با وجود شرکت هایی مانند موسسه حقوقی ویونا کار دشواری نیست. برای رسیدن به این موفقیت شما تنها کافی است از ابتدای راه با مشاوران موسسه حقوقی ویونا همراه شوید تا ضمن راه اندازی کسب و کار بصورت حرفه ای، اقدام به ثبت شرکت متناسب با کسب و کار خود بکنید و با ثبت برند در طبقه مورد نیاز خود و دریافت کارت بازرگانی راه صد ساله را یک شبه طی کنید.

مطالب پیشنهادی