گل‌ها انتخابی تقریباً بی‌نقص برای دکوراسیون داخلیِ تک‌تک اتاق‌های خانه می‌باشند. با وجود گل، یک پذیرایی خسته‌کننده با نشاط‌تر می‌شود و تازگی به حمام اضافه می‌کند. حتی می‌تواند انتخاب خوبی برای دکوراسیون داخلی اتاق خواب می‌باشد. اگر دنبال عنصری هستید که به سرعت حال و هوای دکوراسیون داخلی خانه‌ شما را تغییر دهید، گل بهترین انتخاب است. از گل‌هایی مانند گل مروارید که رنگی به خانه‌تان اضافه می‌کند تا دسته‌گل‌هایی که دکوراسیون داخلی منزلتان را رنگارنگ می‌کنند؛ شما انتخاب‌های زیادی دارید. گل‌های طبیعی و تازه انتخاب خوبی هستند، از طرفی گل‌های مصنوعی بیشتر در دکوراسیون داخلی شما باقی خواهند ماند. در این متن سعی کرده‌ایم ایده‌های موجود در رابطه با آراستن دکوراسیون داخلی خانه‌تان با گل‌ها را بررسی کنیم.

گل

نوبت به انتخاب گل‌ها که می‌رسد، گزینه‌ها بی‌نهایت است. اگر به دنبال گل طبیعی هستید، انتخاب‌هایتان محدود به فصلی می‌شود که در آن قرار دارید. برخی هم گل‌هایی که در حیاط خودشان پرورش داده‌اند را در دکوراسیون داخلی خانه‌شان استفاده می‌کنند. بدون توجه به این که شما گل طبیعی را انتخاب می‌کنید یا مصنوعی، گل‌های مختلفی که می‌تواند در دکوراسیون داخلی منزل به کارتان بیاید را در فهرست ذیل آورده‌ایم:

• گل ژربرا (Gerber Daises)
• گل ادریس (Hydrangeas)
• گل سوسن پرویی (Alstroemeria)
• گل آلاله (Ranunculuses)
• گل سوسن (Lilies)
• گل گاردنیا (Gardina)
• گل کرسپدیا (Crasspedia)
• گل لاله (Tulips)
• گل رز (Spray Roses)

با جست و جوی نام فارسی یا انگلیسی هر کدام از آن‌ها، می‌توانید اطلاعات بیشتری از آن‌ها بیابید.

گل طبیعی یا مصنوعی؟

زمانی که تصمیم می‌گیرید در دکوراسیون داخلی خانه‌تان از گل استفاده کنید، ابتدا باید مشخص کنید که می‌خواهید از گل طبیعی استفاده کنید یا مصنوعی. بعضاً حتی ترکیبی از گل‌های مصنوعی و طبیعی را انتخاب می‌کنند. اگر بر روی دکوراسیون داخلی خانه‌تان بر مبنای دائمی بودن کار می‌کنید، بهتر است از گل مصنوعی استفاده کنید. اگر صرفاً می‌خواهید فضای خانه‌تان را تر و تازه کنید، گل طبیعی باید انتخاب شما باشد. فقط چند نکته را در نظر بگیرید:

گل‌های طبیعی

گل‌های طبیعی شور و حرارت به هر فضایی می‌دهند. معمولاً کمک می‌کنند تا هوای اتاق خوش‌عطر باشد و اتاق نمایی دل‌انگیز داشته باشد. اگر عمر طویلی ندارند، اما گل‌ها با گذر فصل‌ها تغییر می‌کنند و این برای تغییر و نو کردن دکوراسیون داخلی منزلتان، بسیار مناسب خواهد بود.

اگر از گل‌های طبیعی استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرار داشته باشد. گل‌های سوسن و نرگس می‌تواند برای حیوانات خانگی کشنده باشد. اگر مجبور به نگهداری چنین گل‌هایی در خانه‌تان هستید، مطمئین شوید که دست یا پنجه‌شان به آن‌ها نرسد.

گل‌های مصنوعی

گل‌های مصنوعی با کیفیت، می‌تواند انتخاب و جایگزین خوبی برای کسانی باشند که به فکر تغییرات کوچک و کم‌خرج در دکوراسیون منزل هستند. با این حال، برخی به این خاطر که گل‌های مصنوعی ظاهری غیر طبیعی دارند، به سراغ آن‌ها نمی‌روند. اما انواع خاصی از گل‌های مصنوعی با کیفیت وجود دارند که طرح و رنگشان متفاوت است و برای دکوراسیون داخلی منزل بسیار مناسب هستند. تنها مشکل گل‌های مصنوعی این است که هر چند وقت یک بار، بایستی گردگیری شوند.

آویختن گل به دیوار

اگر به دنبال پروژه‌ای برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌تان هستید و قصد دارید خودتان انجامش دهید، آویختن و آرایش دیوارها با گل می‌تواند انتخاب خوبی باشد. چون احتمالاً بخواهید هنرتان بر روی دیوار برای مدتی باقی بماند، احتمالاً بخواهید از گل مصنوعی استفاده کنید. حتی به جای خریدن گل مصنوعی، می‌توانید با آموزش‌هایی که بر روی اینترنت وجود دارند، خودتان با وسایلی که در خانه دارید، گل‌های مصنوعی را بسازید.

تزیین میزها با گل

برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه و یا کابینت آشپزخانه یا پذیرایی و تزیین میزها، نکته‌ای که مهم است و باید به آن توجه کنید، مرکزیت اشیا است. به صورت سنتی، از گلدان و ظروف سفالی برای نگهداری از گل استفاده می‌شود. اما اخیراً استفاده از اشیای دیگر از جمله بطری‌های شیشه‌ای به عنوان نگهدارنده‌ی گل‌ها بر روی میزها مد شده‌اند. در این مورد استفاده از گل‌های طبیعی انتخاب بهتری هستند؛ اما گل‌های مصنوعی جدید که بسیار شبیه به گل‌های طبیعی طراحی شده‌اند هم می‌تواند پول و وقت شما را ذخیره کند.

طراحی دکوراسیون داخلی با شمع و گل

شمع مکمل خوبی برای گل‌ها در دکوراسیون خانه‌ شما هستند. اما گل‌ها قابلیت اشتعال دارند. بایستی پیش استفاده از شمع در نزدیکی گل‌ها، از ایمنی در برابر آتش‌سوزی مطمئن شوند. هرگز شمع را زیر یا در نزدیکی گل‌ها قرار ندهید.

یکراه ایمن برای قرار دادن شمع و گل در کنار هم،‌ این است که یک گلدان مناسب پیدا کنید و آن را پر از آب کنید. سپس گل‌ها را (طبیعی یا مصنوعی) در آن قرار دهید. حالا می‌توانید با خیالی آسوده از شمع استفاده کنید و آن‌ها را روشن نمایید. البته باز هم مطمئن شوید که شمع در بالای گل قرار داشته باشد، نه در زیر آن. این راهی ایمن برای تکمیل و بی‌نقص ساختن دکوراسیون داخلی منزل شماست.

نتیجه

بدون توجه به سلیقه‌ی شما، گل‌ها انتخاب بی‌نقص و مناسبی برای هر خانه و هر اتاقی هستند. از گل‌های تازه و فصلی تا گل‌های مصنوعیِ واقعی‌نما، شما برای تزیین دکوراسیون داخلی خانه‌تان با آن‌ها، انتخاب‌ها و گزینه‌های بسیاری دارید. یک یا چند ایده از ایده‌هایی که مطرح کردیم را انتخاب کنید و دکوراسیون داخلی خانه‌تان را بهبود ببخشید.

مطالب پیشنهادی