همانطور که می دانید هاست به عنوان زیرساخت هر سایت نقش ویژه ای در سرعت ، کارایی ، امنیت ، ساختار و سازگاری دارد. به همین جهت برآن شدیم تا مقاله راهنمای خرید هاست را منتشر کنیم تا از این طریق بتوانیم در انتخاب و خرید بهترین هاست شما را یاری کنیم. با ما همراه باشید.

راهنمای خرید هاست

برای شروع بحث راهنمای خرید هاست باید ذکر کنیم عوامل سرعت ، پایداری ، امنیت و سازگاری بسیار مهم هستند. در واقع بهترین هاست برای هر سایتی با توجه به ساختار آن متفاوت است. پس باید در نظر داشته باشیم هر هاستی برای هر سایتی مناسب نیست. مجموعه عواملی مانند زبان برنامه نویسی ، ماژول های مورد نیاز ، تعداد بازدیدها و مانند آنها در تعیین هاست مناسب دخالت دارند. پیشنهاد ما این است که قبل از خرید هاست موارد زیر را در نظر داشته باشید.

خرید هاست

هاست ایران یا خارج کشور؟

هاست ایران و هاست خارج کشور هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. نمیتوان بصورت قاطع گفت که کدام بهتر است. مهمترین ویژگی هاست ایران در سرعت دسترسی نسبتا بالاتر و مهمترین ویژگی هاست خارج کشور عدم وجود مشکلاتی مانند عدم دسترسی یکطرفه سرور به منابعی مانند گوگل آنالیتیکس است.

هاست ارزان بخریم یا نه؟

معمولا هاست های ارزان منابع نسبتا محدودی در اختیار سایت قرار می دهند. به همین جهت اگر مصرف سایت شما زیاد است به هیچ عنوان استفاده از هاست ارزان پیشنهاد نمیشود. اما اگر سایت شما مصرف کمی داشته و بازدید بالایی ندارد هاست ارزان میتواند بهترین انتخاب باشد. البته توصیه میکنیم قبل از اقدام به خرید هاست ارزان ، بررسی های لازم را انجام دهید. چون ممکن است قیمت ارزان تاثیر مستقیمی بر روی کیفیت و کارایی هاست بگذارد.

هاست مخصوص وردپرس

با توجه به اینکه وردپرس محبوبترین سیستم مدیریت محتوای دنیاست سرویس های مخصوصی به همین منظور معرفی شده اند. اگر سایت شما با وردپرس راه اندازی شده است پیشنهاد ما به شما استفاده از هاست وردپرس است.

تاثیر هاست بر سئو

هاست نقش اساسی در سئو و بهینه سازی سایت دارد. پایداری ، سرعت و امنیت از ارکان اصلی و مهم در مهیا بودن زمینه های رشد یک سایت مخصوصا در سئو است. پس در هنگام خرید هاست این موضوع را در نظر داشته باشید.

مطالب پیشنهادی