درب اتوماتیک شیشه ای چیست؟

درب های معمولی با گذر زمان جای خود را به درب های اتوماتیک شیشه ای دادند که هم از نظر زیبایی و هم از نظر راحتی، بسیار سر تر از درب های معمولی بودند. درب اتوماتیک شیشه ای از فریم، شیشه، ریل، کاور، تسمه، غلطک هرزگردو  استوپر تشکیل شده است که در تمام انواع درب اتوماتیک شیشه ای مشترک می باشند. همچنین اپراتوری جهت برنامه ریزی عملیات های درب اتوماتیک تعبیه شده است که انواع مختلفی از برند ها با قیمت های متفاوتی وجود دارند که با توجه به نیاز و محل مورد استفاده انتخاب می شوند.

درب اتوماتیک شیشه ای

لوازم جانبی درب اتوماتیک شیشه ای

از لوازم جانبی که می توان به آن اشاره کرد، قفل برقی، باتری بک آپ(باتری پشتیبان)، دستگاه حضور و غیاب و کلید درب باز کن می باشد که استفاده از آنها اختیاری است.
با استفاده از باتری بک آپ در هنگام قطع برق،  تا ساعت ها می توان عملکرد صحیح درب اتوماتیک شیشه ای را کنترل نمود.
همچنین استفاده از کلید درب باز کن، در سهولت تردد و افزایش امینت تاثیر بسیار زیادی دارد.

مراحل تولید شیشه سکوریت

اولین مرحله در تولید شیشه سکوریت، تعیین ابعاد و اندازه شیشه سکوریت می باشد.زیرا بعد از سکوریت شدن شیشه در کوره، به هیچ عنوان امکان ایجاد تغییرات از جمله برش و یا سوراخ کردن شیشه سکوریتوجود نخواهد داشت.
سپس 4 لبه شیشه را با سنگ دیاموند صیقل می دهند تا شیشه آماده ورود به کوره با دمای 625 درجه سانتی گراد شود.
بعد از عبور شیشه از کوره، شیشه را بلافاصله سرد میکنند که موجب می شود سطح خارجی شیشه خنک شود اما هسته داخلی هنوز گرم باشد و سعی کند دمای خود را با دریافت سرما از سطح خارجی کم کند که این امر موجب افزایش استحکام شیشه و یا به اصلاح سکوریت شدن شیشه می باشد.

کاربرد شیشه سکوریت در ساختمان

با توجه به استحکام بالای شیشه سکوریت نسبت به شیشه های معمولی، کاربرد بیشتری در صنعت ساختمان دارد.از شیشه سکوریت به عنوان شیشه دودبند، شیشه حمام، شیشه بالکن، درب لولایی، جان پناه شیشه ای و ... استفاده می شود.

شیشه بالکن

شیشه بالکن از شیشه سکوریت 8 میل، فریم آلومینیومی، درزگیر آلومینیومی و یا پلاستیکی، قرقره متحرک تشکیل شده است. شیشه بالکن رامادر به صورت یک پنجره تمام شیشه ‌ای ریلی از جنس سکوریت است که بالکن شما را محصور کرده است و این امکان را به شما میدهد از 4 فصل سال لذت ببرید.

قیمت شیشه بالکن

عوامل مختلفی در قیمت شیشه بالکن تاثیر گذار هستند از جمله متراژ پروژه، یراق آلات استفاده شده و شکل ظاهری ( با فریم آلومینیومی و یا بدون فریم ) می باشد. یراق آلات استفاده شده در شیشه بالکن تاثیر بسیار زیادی در عملکرد صحیح شیشه بالکن خواهند داشت. رامادر تضمین می نماید تمامی یراق آلات مورد استفاده از یراق آلات درجه یک ترک می باشند که همگی دارای گارانتی اصالت کالا هستند.

مطالب پیشنهادی