احتمالا شما نیز به هنگام خرید و انتخاب مبلمان اداری برای محیط کار خود با تنوع بالا مبلمان اداری برخورد کرده اید واین ...


8 نکته که قبل از خرید و انتخاب مبلمان اداری مناسب باید بدانید

احتمالا شما نیز به هنگام خرید و انتخاب مبلمان اداری برای محیط کار خود با تنوع بالا مبلمان اداری برخورد کرده اید واین سوال برای شما نیز به وجود آمده باشد که کدام یک انتخاب مناسبی برای شما است و نیاز شما را برطرف میکند؟ با ما همراه باشید تا مهم ترین نکات خرید مبلمان اداری را با هم بررسی کنیم.

مبلمان اداری

نکات انتخاب مبلمان اداری

همانند دیگر محصولات مبلمان اداری دارای تنوع بسیار بالایی در کیفیت و قیمت میباشد. شما میتوانید با رعایت نکاتی که در ادامه به آن میپردازیم خریدی به صرفه داشته باشید.

1- لیستی از محصولات داشته باشید

قبل از خرید میز و صندلی اداری و دیگر ملزومات اداری لیستی از لوازم مورد نیاز به همراه تعدادی که از هر یک نیاز دارید تهیه کنید. توجه داشته باشید لیست را بر اساس ابعاد محیط کسب و کار خود و با توجه به نوع کسب و کار خود انتخاب نمایید.

2- بودجه خود را در نظر بگیرید

همانطور که میدانید شما میتوانید انواع مختلف مبلمان اداری را با قیمت ها و کیفیت های متفاوت در بازار پیدا کنید. به همین دلیل نیاز است شما قبل از خرید مبلمان اداری بودجه خود را در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

3- توجه به کاربرد مبلمان اداری

شاید داشتن یک مبلمان اداری مدرن و زیبا بسیار در طراحی دکوراسیون داخلی شما موثر باشد؛ اما قبل از خرید به این نکته توجه داشته باشید که آیا این محصول برای شما کاربرد دارد؟ چنانچه شما مبلمان اداری را تنها بخاطر شکل ظاهری آن انتخاب نمایید و کاربرد لازم را برای شما نداشته باشد خرید شما بی فایده بوده و بعد از مدتی شما مجبور به تعویض، خرید و انتخاب مبلمان اداری متناسب با خواسته خود هستید.

برای مثال به هنگام خرید میز کارمندی باید توجه داشته باشید که آیا نیاز است میز شما دارای جای کیس و کشو برای نگهداری از مدارک مهم اداری و وسائل شخصی کارمندان باشد؟ و یا یک میز ساده برای شما کافی است؛ یا اگر نیاز است گروهی از کارمندانتان ب طور مستقیم با هم کار کنند و در ارتباط باشند میتوانید از میز کار گروهی به جای میز های دیگر استفاده کنید.

4- متریال به کار رفته با کیفیت

یکی دیگر نکات مهمی که باید در هنگام خرید به آن دقت کنید متریال و جنس به کار رفته در ساختار مبلمان اداری است. در نظر داشته باشید، خرید مبلمان اداری ارزان در حقیقت به معنی خرید محصولی با کیفیت پایین تر میباشد و شما ممکن است بعد از مدتی استفاده مجبور به تعویض و خرید محصول دیگری شوید، هر چه متریال بکار رفته کیفیت بالاتری داشته باشد در نتیجه عمر مبلمان اداری شما بیشتر است و ماندگاری بیشتری نیز دارد.

از طراحی استاندارد مبلمان اداری نیز غافل نشوید علاوه بر استفاده متریال باکیفیت مبلمان اداری را تهیه کنید که طبق استاندارد های بین المللی طراحی و ساخته شده باشد. برای مثال هنگام خرید صندلی اداری، صندلی را انتخاب نمایید که دارای ارگونومی باشد. صندلی های ارگونومی عوارض ناشی از نشستن های طولانی مدت را به حداقل میرساند و بازدهی کارکنان شما را افزایش میدهد.

علاوه بر متریال با کیفیت از شرکت هایی خرید کنید که دارای ضمانت و گارانتی بوده و خدمات پس از فروش دارند تا در صورت بروز مشکل بتوانید به آن ها مراجعه کنید و مشکلات مبلمان اداری خود را برطرف کنید.

صندلی اداری

5-به ابعاد محیط کار خود دقت کنید

دقت به ابعاد محیطی که قرار است مبلمان اداری شما در آن قرار بگیرد یکی دیگر از نکات مهم انتخاب مبلمان اداری است. برای اینکار کافی است قبل از خرید ابعاد محیط کار خود را در نظر بگیرد برای مثال به هنگام خرید میز اداری اگر محیطی که قرار است میز در آن قرار بگیرد کوچک است، میز با ابعاد کوچک تر را انتخاب نمایید تا محیط بیش ازحد کوچک به نظر نرسد و یا در هنگام چیدمان محیط های بزرگتر میتوانید از میز ها و صندلی های کلاسیک با ابعاد بزرگتر استفاده کنید.

همچنین در هنگام خرید مبلمان به فضای رفت و آمد کارمندان و مراجعه کنندگان نیز دقت نمایید. قبل از چیدمان و دکوراسیون فضای اداری به فضای کافی و استاندارد بین مبلمان اداری دقت کنید. توجه داشته باشید که بیشتر از فضای محیط وبیشتر از نیاز خود مبلمان اداری نخرید!

6-انتخاب رنگ مناسب

در هنگام خرید مبلمان اداری اولین چیزی که نظر شما را جلب میکند تنوع رنگ در بین مبلمان اداری میباشد. نکته ایی که شما باید در نظر بگیرید این است که انتخاب رنگ مناسب برای مبلمان اداری نشان دهنده هویت محیط کاری شما میباشد. حال شاید برای شما این سوال به وجود بیایید که چگونه رنگ مناسب را انتخاب کنید، با توجه به نکات زیر شما به راحتی میتوانید به راحتی رنگ مناسب را انتخاب کنید:

• بیش از حد از رنگ ها استفاده نکنید، کافیست از 3 رنگ ثابت با طیف های رنگیشان استفاده کنید.
• میتوانید از ترکیب یک رنگ خنثی با دیگر رنگ ها ترکیب رنگی زیبایی داشته باشید.
• از رنگ سازمنی خود بیش از حد استفاده نکنید استفاده بیش از حداز یک رنگ محیط شما را خسته کننده به نظر میرساند.
• به تنهایی از یک رنگ نیز استفاده نکنید استفاده از یک رنگ موجب خستگی چشم میشود
• به همخوانی مبلمان اداری با رنگ محیط دقت کنید.
• از رنگ های آرامشبخش برای فضای استراحت استفاده کنید.

7- از یک سبک طرحی استفاده کنید

در هنگام خرید مبلمان اداری از یک سبک استفاده کنید. در این راستا کافیست در هنگام خرید میز ها و صندلی ها اگر سبک مدرن مد نظر شماست تمامی مبلمان های اداری خود را مدرن استفاده کنید. در نظر داشته بشید سبکی که انتخاب میکنید با نوع کسب .و کار شما همخوانی داشته باشد.

برای مثال اگر شما صاحب یک کسب و کار استارتاپی هستید، بهتر است از مبلمان اداری مدرن استفاده نمایید تا نشان دهنده پویایی و به روز بودن کسب و کار شما باشد.

خرید میز اداری

8-فضای ذخیره سازی داشته باشید

فضای مخصوص بایگانی ر در نظر داشته باشید. بسیاری از میز های اداری دارای کشو هایی برای نگهداری از مدارک مهم اداری هستند؛ اما بعد از مدت زمانی کشو ها دیگر جای کافی برای قرار دادن مدارک را ندارند. در این شرایط شما بهتر است از کمد ها و فایل های بایگانی برای نگهداری و ذخیره سازی مدارک مهم اداری استفاده کنید.

جمع بندی

شاید در ابتدا خرید و انتخاب مبلمان اداری مناسب کاری دشوار به ظر برسد اما با توجه به نکاتی که به آن اشاره کردیم شما به راحتی میتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. البته شما میتوانید برای اینکار از متخصصین و کارشناسان فروش نیز مشاوره بگیرید و بهترین خرید را داشته باشید.

مطالب پیشنهادی