روش های طبیعی زیبایی پوست صورت

زیبایی پوست صورت با روش های طبیعی

با افزایش سن پوست طراوت و شادابی خود را از دست می دهد، اما متاسفانه بسیاری از افراد جوان نیز از پوستی شاداب و بشاش برخوردار نیستند. می دانید چرا؟ بسیاری از مواد آرایشی و آفتاب فرآیند پیر شدن پوست را تسریع می کند. علاقه به زیباتر شدن یک امر طبیعی است، اما آیا به هر روشی؟ به قیمت از دست دادن سلامت و شادابی پوست؟

آیا می دانید بسیاری از مواد شیمیایی باعث از بین رفتن سلامت بافت طبیعی و تسریع روند پیر شدن پوست شما می شود و برعکس مواد و روش های طبیعی بسیاری وجود دارد که نه تنها به زیبایی شما کمک می کند، بلکه مهم تر از آن باعث سلامت و شادابی پوست شما می شود.

گیاهان مختلفی وجود دارد که تاثیر شگرفی در سلامت و زیبایی پوست دارد:

آلوئه ورا از گیاهان شناخته شده ای است که ترکیبات مختلف آن می تواند شادابی را به پوست شما هدیه کند. چای سبز نیز از جمله این گیاهان است که محصولات مختلفی مانند صابون، کرم و ماسک های مخصوص تهیه شده از آن می تواند ضمن کمک به سلامت پوست حتی در درمان بعضی از جوش های صورت نیز مفید باشد.

بابونه، گل سرخ، مریم گلی، جینسینگ، زعفران، سنبل هندی، گل همیشه بهار و… از جمله گیاهانی است که آنها را می توان در ترکیبات مختلف تقویت کننده پوست و درمان بعضی از بیماری های پوستی مانند پسوریازیس، اگزما، خشکی پوست و ریزش مو استفاده کرد.

ماسک های طبیعی و گیاهی نیز می تواند ضمن کمک به سلامت پوست، زیبایی را برای شما به ارمغان بیاورد. این ماسک ها که از ترکیبات یک یا چند گیاه و سایر فرآورده های طبیعی با روش و فرمولی کاملا تخصصی تهیه شده است، می تواند باعث تمیز کردن سطح پوست، تغذیه لایه های مختلف پوست، کمک به داشتن پوستی روشن تر و شاداب تر، جلوگیری از فرآیند پیر شدن پوست، آبرسانی پوست و بافت های زیرپوستی، باز کردن منافذ عمقی و برداشتن لایه مرده روی پوست، کمک به کاهش چین و چروک و نیز سیاهی زیر چشم و در نهایت داشتن پوستی جوان تر و زیباتر شود.

ماساژ صورت و طب سوزنی نیز با کمک به بهبود جریان خون و تحریک کلاژن سازی بافت زیرپوستی می تواند به محو یا کاهش و سطحی تر شدن چین و چروک های صورت کمک کند.

طب سوزنی در درمان آکنه و جوش های صورت و نیزلک های پوستی بسیار موثر است.

به استفاده همزمان از ماسک های گیاهی و سایر مواد طبیعی، همراه ماساژ، طب فشاری یا طب سوزنی درمان پوست می گویند که یک روش طبیعی بسیار موثر در زیبایی توام با سلامت پوست صورت است.

تغذیه مناسب از جمله مصرف بیشتر غذاهای دریایی، میوه ها و سبزیجات و نوشیدن آب کافی نیز در کمک به طراوت پوست مفید است.

خواب کافی، آرامش روحی روانی، درمان بیماری های گوارشی و هورمونی نیز می تواند به سلامت و شادابی پوست شما کمک کند. فراموش نکنیم سلامت پوست تضمین کننده زیبایی آن است.

دکتر امیرهومن کاظمی / متخصص طب سوزنی و گیاهان دارویی

بی کلک

متولد چه ماهی هستی ؟

فال روزانه فروردین
فروردین
فال روزانه اردیبهشت
اردیبهشت
فال روزانه خرداد
خرداد
فال روزانه تیر
تیر
فال روزانه مرداد
مرداد
فال روزانه شهریور
شهریور
فال روزانه مهر
مهر
فال روزانه آبان
آبان
فال روزانه آذر
آذر
فال روزانه دی
دی
فال روزانه بهمن
بهمن
فال روزانه اسفند
اسفند