عید سعید قربان مبارک

{وَلِکُلِّ أُمَّهٍ جَعَلْنَا مَنْسَکًا لِیَذْکُرُوا اسْمَ اللَّهِ عَلَى مَا رَزَقَهُمْ مِنْ بَهِیمَهِ الْأَنْعَامِ فَإِلَهُکُمْ إِلَهٌ وَاحِدٌ فَلَهُ أَسْلِمُوا وَبَشِّرِ الْمُخْبِتِینَ}]الحج: ۳۴[

«(قربانی تنها منحصر به شما مسلمانان نبوده ، وبلکه ) ما برای هر ملتی ( که پیش از شما به الله ایمان داشته اند) قربانی را ( که سمبل آمادگی انسان برای فدا شدن در راه الله یکتاست ) مقرر کرده ایم ، تا به نام الله چهارپایانی را ذبح کنند که وی بدیشان عطاء نموده است ».

عید قربان از اعیاد مهمّ اسلامى است. این روز یادآور اخلاص و بندگى حضرت ابراهیم(علیه السلام)در برابر پروردگار خویش است.
به راستی که آن بزرگوار با تیغ تعبد و بندگی، شریان تعلق و دلبستگی به دنیا را برید و اینگونه مسیر تعالی انسانها را روشن ساخت.
عید قربان پیامی از سوی خالق متعال است که بر اساس آن انسان با دل بریدن از دنیا و دل سپردن به فرمان حضرت دوست، می تواند به عالی ترین درجات که همان قرب الهی ست دست یابد.
عالی ترین شور در یک انسان ایمان است وحج بلندای بیکران ایمان انسان به خالق یکتاست و اهدای قربانی به آستان دوست، محو کامل خود مداری و خود خواهی وصحنه تلاش مداری، کمال و عدالت جویی است و تبلور روح خدا در هیات پر شکوه انسان.
در این روز حج گزار، اسماعیل وجود خود را به قربان گاه می برد تا سبکبال شده و از اسارت نفس به سوی شکوفایی ایمان ویقین پر گشاید

عید قربان، عید تقدم وظیفه بر غریزه و روز ثبوت و اثبات عشق و تسلیم، بر تمامی مسلمانان و به خصوص جامعه متدین شهر جناح مبارک و فرخنده باد.

باشگاه فرهنگی ورزشی گازال جناح

پایگاه خبری باشگاه فرهنگی ورزشی گازال جناح

متولد چه ماهی هستی ؟

فال روزانه فروردین
فروردین
فال روزانه اردیبهشت
اردیبهشت
فال روزانه خرداد
خرداد
فال روزانه تیر
تیر
فال روزانه مرداد
مرداد
فال روزانه شهریور
شهریور
فال روزانه مهر
مهر
فال روزانه آبان
آبان
فال روزانه آذر
آذر
فال روزانه دی
دی
فال روزانه بهمن
بهمن
فال روزانه اسفند
اسفند