جایگاه کتابخانه دردکوراسیون

کتابخانه در نگاه اول، یکی از عناصر دکوراسیونی زیباست که حضور آن در خانه نشان دهنده علاقه صاحبخانه به کتاب و کتابخوانی است. وجود کتابخانه ای با کتاب های فراوان و البته با چیدمانی اصولی، نظر دوستداران کتاب را در بدو ورود به خانه به خود جلب می کند. کتاب ها جدا از پیام های فرهنگی و ادبی که در خود دارند، می توانند به عنوان عنصری تزئینی و زیبا در خانه جلوه گری کنند. برای داشتن چنین فضایی تنها کافی است اصول طبقه بندی و چیدن کتاب ها را در کتابخانه یا گوشه ای از خانه بدانید.
۱. سعی کنید تمامی کتاب ها را طوری در کتابخانه قرار دهید که دسترسی به آنها آسان باشد تا هنگام استفاده دچار مشکل نشوید.
۲. قرار دادن کتاب در کتابخانه ها بسیار مهم است زیرا درست چیده شدن کتاب ها نمایی زیبا به کتابخانه می دهد.
۳. بهتر است کتاب هایی را که بیشتر مطالعه می کنید بر اساس موضوع و نویسندگان آنها ترتیب بندی کنید.
۴. کتاب ها را به صورت عمودی و از سمت راست به چپ و از بزرگ به کوچک در کتابخانه قرار دهید تا جلوه ای زیبا داشته باشند.
۵. اگر کتابخانه ای کوچک دارید می توانید کتاب ها را به صورت افقی و روی هم قرار دهید فقط باید کتاب های بزرگ تر را در زیر و کوچک تر را طوری قرار دهید که بتوانید عنوان آن را به راحتی بخوانید.
۶. اگر کتاب های فراوانی دارید، بهتر است برای خانه کتاب خانه ای با قفسه های بزرگ که با فاصله ۳۰ تا ۴۰ سانتی متری از سقف قرار دارند در نظر بگیرید. در این صورت تمامی کتاب ها به صورت منظم و منسجم در کنار هم قرار می گیرند.
۷. برای نگهداری از نشریات و مجلات بهتر است آنها را داخل پوشه و کاورهایی قرار دهید و یک طبقه از کتابخانه را به آنها اختصاص دهید.
۸. میزهای کنار تخت، میزهای کناری کاناپه، پیشخوان آشپزخانه و تاقچه شومینه ها البته در زمان خاموشی ، بهترین مکان برای قرار دادن کتاب ها هستند.
۹. اگر فضایی برای کتابخانه ندارید می توانید از قسمت های پرت و تورفته خانه برای قرار دادن کتاب ها استفاده کنید و اطراف آنها را با قاب های تزئینی چوبی بپوشانید.
۱۰. برای آنکه کتابخانه هر چند وقت یک بار نمایی تازه به خود بگیرد جای کتاب ها و نحوه قرار گیری آنها را تغییر دهید و نیز گرد و غبار کتاب ها را بگیرید.

دفترچه یادداشت آنلاین یک پسر تنها

متولد چه ماهی هستی ؟

فال روزانه فروردین
فروردین
فال روزانه اردیبهشت
اردیبهشت
فال روزانه خرداد
خرداد
فال روزانه تیر
تیر
فال روزانه مرداد
مرداد
فال روزانه شهریور
شهریور
فال روزانه مهر
مهر
فال روزانه آبان
آبان
فال روزانه آذر
آذر
فال روزانه دی
دی
فال روزانه بهمن
بهمن
فال روزانه اسفند
اسفند