Wii U و بازی های نامتقارن

نینتندو در E3 2012 کنسولش را از نو معرفی کرده است.

با وجود داشتن یک قطعه جدید، کنسول جدید نینتندو، سال پیش خیلی مورد توجه رسانه ها قرار نگرفت. البته این موضوع به خود دستگاه ربطی نداشت و صرفا از نمایش گیج کننده شرکت ژاپنی در E3 ناشی می شد.

آنها به قدری بد محصول خود را معرفی کردند که خیلی ها فکر کردن Wii U یک دسته جدید برای Wii قدیمی است و نه دستگاه جدید شرکت. به همین خاطر نینتندو در ۲۰۱۲ E3 کنسولش را از نو معرفی کرد.

دسته شبه تبلت Wii U (به نام Wii U Gamepad) دچار تغییرات مختلفی شده؛ ناب های ساده کنترلی حذف شده و به جایشان دو آنالوگ آشنا قرار گرفته اند. سایز کنترلر هم تغییر کرده و پشتش از حالت تخت قبلی فاصله گرفته است.

 در یک سورپرایز دیگر، نینتندو از نوع دوم دسته برای Wii U پرده برداشت؛ البته فریب نام Pro Controller را نخورید چرا که این محصول به اصطلاح « Pro »عملا یک دسته کنسولی عادی مثل دو شرکت دیگر است.

این مهم نشان می دهد که نینتندو می خواهد بازی های مشترک با کنسول های رقیب، بدون تغییر روی دستگاهش کنترل شوند.

در این میان شباهت هایی غیر قابل انکار دسته دوم با کنترلر مخصوص Xbox 360  زمزمه های زیادی را در پی داشت. هر چند سابقه نینتندو در طراحی دسته های کلاسیک به ویژه کنترلر Game Cube غیر قابل انکار است، باز هم نمی توان از شباهت ظاهری بیش از حد محصول جدیدش با دسته مایکروسافت به راحتی گذشت.

منبع: ویژه نامه دیجیتال دانستنیها

مجله خبری

متولد چه ماهی هستی ؟

فال روزانه فروردین
فروردین
فال روزانه اردیبهشت
اردیبهشت
فال روزانه خرداد
خرداد
فال روزانه تیر
تیر
فال روزانه مرداد
مرداد
فال روزانه شهریور
شهریور
فال روزانه مهر
مهر
فال روزانه آبان
آبان
فال روزانه آذر
آذر
فال روزانه دی
دی
فال روزانه بهمن
بهمن
فال روزانه اسفند
اسفند