توکیو ، گرانترین شهر جهان

بر اساس بررسی انجام شده از سوی شرکت مشاورین مرکز آمریکا بر روی ۲۱۴ شهر دنیا، توکیو به عنوان گران‌ترین شهر جهان از نظر مهاجرین شناخته شده است و از لوآندا، پایتخت کشور آنگولا، پیش افتاده است.

بقیه در ادامه مطلب

 

به گزارش خبرگزاری گاردین ، این در حالی است که مسکو هنوز به عنوان گران‌ترین مکان زندگی در اروپا باقی مانده است.

 

بنا بر اظهارات این مؤسسه «رویدادهای اخیر جهان، از جمله تحولات اقتصادی و سیاسی، بر رده‌بندی بسیاری از مناطق از جهت تورم، نوسانات ارز و نوسان در قمیت محل زندگی تأثیر داشته است.»

 

در این آنالیز، شهر نیویورک (که در رده ۱۳۳ این فهرست قرار دارد) به عنوان شهر مبنا تعیین شده است و قمیت‌های رقابتی بیش از ۲۰۰ مورد، نظیر حمل و نقل و پوشاک، خوراک، کالاهای خانگی و وسایل رفاهی برآورد شده‌اند. هزینه اجاره خانه در این رده‌بندی نقش اصلی را داراست، چرا که غالباً بزرگ‌ترین هزینه برای مهاجرین محسوب می‌شود.

 

قیمت یک فنجان قهوه در توکیو در حدود ۸ دلار و ۱۵ سنت (حدود ۱۵۰۰۰ تومان) می‌باشد و اجاره ماهیانه یک آپارتمان دو خوابه ۴۷۶۶ دلار (در حدود ۸۸۰۰۰۰۰ تومان) است.

 

دو شهر دیگر ژاپن هم در بین ۱۰ شهر اول این فهرست قرار دارند: اوساکا در رده سوم و ناگویا در رده ۱۰

 

لوآندا، در جایگاه دوم قرار دارد و مسکو در جایگاه چهارم قرار دارد. ژنو همچنان در جایگاه پنجمین شهر گران جهان برای مهاجرین قرار دارد، در حالی که زوریخ، به رده ششم این رده‌بندی صعود کرده است و شهر برن پایتخت سوئیس دو رده افزایش یافته و در جایگاه ۱۴ قرار گرفته است.

 

در این رده‌بندی شهر کراچی ارزان‌ترین شهر از نظر مهاجرین است و به گفته مؤسسه مرکر هزینه‌های آن یک سوم هزینه‌های توکیو است.

تک ترین سایت ایرانی

متولد چه ماهی هستی ؟

فال روزانه فروردین
فروردین
فال روزانه اردیبهشت
اردیبهشت
فال روزانه خرداد
خرداد
فال روزانه تیر
تیر
فال روزانه مرداد
مرداد
فال روزانه شهریور
شهریور
فال روزانه مهر
مهر
فال روزانه آبان
آبان
فال روزانه آذر
آذر
فال روزانه دی
دی
فال روزانه بهمن
بهمن
فال روزانه اسفند
اسفند