ویندوز فون تا سال ۲۰۱۶ از iOS محبوب‌تر می‌شود

تحلیلگران مرکز تحقیقاتی IDC گزارش جدیدی را پیش‌بینی در مورد آینده بازار جهانی تلفن‌همراه منتشر کرده و طی آن تلاش کرده‌اند تا فرآیند توسعه بازار جهانی تلفن‌همراه طی ۵ سال آتی را مدل‌سازی کنند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در حالی که کارشناسان تا مدتی قبل پیش‌بینی‌های موبایلی خود را برای دوره‌های زمانی شش ماه و یک سال اعلام می‌کردند، هم‌اکنون موفق شده‌اند این پیش‌بینی‌ها را بسط داده و برای ۵ سال آتی نیز در این زمینه اظهار نظر کنند تا مشخص شود که در سال ۲۰۱۶ میلادی در بازار جهانی تلفن‌همراه چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.


شرکت IDC سال قبل گزارش داده بود که سیستم‌عامل ویندوز فون ۷ در سال ۲۰۱۵ میلادی ۹/۲۰ درصد بازار جهانی تلفن‌های همراه رااز ان خود خواهد کرد و محبوبیت آن از سیستم‌عامل iOS بیشتر خواهد شد. در آن زمان سیستم‌عامل iOS اپل صاحب ۳/۱۵ درصد از بازار جهانی تلفن‌همراه خواهد بود. اما در گزارش جدید این شرکت تحقیقاتی آمده است که یک سال پس از این زمان یعنی در سال ۲۰۱۶ میلادی ویندوز فون ۲/۰ درصد سهم بیشتری از iOS را در بازار جهانی از آن خود خواهد کرد.


مرکز تحقیقاتی IDC اعلام کرده است که طی سال‌های آتی دو سیستم‌عامل اندروید و iOS نمی‌توانند حاکمیت بازار جهانی تلفن‌همراه را همچنان نگه دارند و از محبوبیت آن‌ها نزد کاربران کاسته می‌شود. در مقابل، بلک‌بری همچنان صاحب سهم کنونی خود از بازار جهانی تلفن‌همراه خواهد بود.


دو سیستم‌عامل iOS و اندروید طی چند سال گذشته محبوب‌ترین سیستم‌های عامل در بازار تلفن‌همراه بوده‌اند، اما احتمال می‌رود که این سیستم‌های عامل نتوانند به همین قوت موقعیت خود را در بازار حفظ کنند.

مجله خبری

متولد چه ماهی هستی ؟

فال روزانه فروردین
فروردین
فال روزانه اردیبهشت
اردیبهشت
فال روزانه خرداد
خرداد
فال روزانه تیر
تیر
فال روزانه مرداد
مرداد
فال روزانه شهریور
شهریور
فال روزانه مهر
مهر
فال روزانه آبان
آبان
فال روزانه آذر
آذر
فال روزانه دی
دی
فال روزانه بهمن
بهمن
فال روزانه اسفند
اسفند