آشنایی با خواص انجیر

انجیر یک میوه مغذی که حاوی مقادیر زیادی از انواع ویتامین ها، مواد معدنی و در نوع زرد و بنفش است.

به گزارش «نایتفا»، محمد علیمی متخصص تغذیه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، گفت: مصرف انجیر برای کسانی که از لحاظ قدرت جسمی ضعیف هستند به شکل های خام، پخته (کمپوت و مربا ) و خشک علاوه برخواص غذایی از لحاظ دارویی هم می تواند به بهبود سلامتی این افراد کمک کند.

وی در ادامه عنوان کرد: انجیر حاوی خواص غذایی زیادی است که مهمترین آن ها شامل ویتامین های  A، B و C و مواد معدنی مختلفی مانند کلسیم ، پتاسیم ، آهن ، فیبر ، سدیم و فسفر  است.

علیمی اظهار داشت : خواص دارویی انجیر شامل کسانی که به مشکل یبوست مبتلا هستند با مصرف انجیر به صورت حل شده در آب قبل از خوردن صبحانه به بهبود این  عارضه (یبوست ) کمک می کند کسانی که به مشکلات دستگاه گوارش مبتلا هستند با مخلوط انجیر و شیر گرم این بیماری را می توانند بهبود بخشند و خوردن انجیر در فصل های گرم موجب رفع تشنگی می شود.

وی در ادامه عنوان کرد: مصرف انجیر باعث کاهش دردهای عصبی (مسکن )، افزایش دهنده ی میل جنسی ،  تقویت کننده حافظه و در بهبودهای التهاب استخوان ها مفید است و برای درمان بیماری های ی مانند گلودرد ، عفونت ریه ،درمان کننده ی دردهای سینه و درمان سرفه مفید است و بهتر است برای درمن این بیماری ها انجیر را باشیر گرم مصرف کنید.

وی در پایان تاکید کرد: انجیر حاوی بتاکاروتن و ویتامین ث است که این دو آنتی اکسیدان در پیشگیری از بیماری سرطان نقش مهمی دارد و به دلیل وجود ویتامین C و آهن در آن برای  درمان کم خونی مفید است.

مجله خبری

متولد چه ماهی هستی ؟

فال روزانه فروردین
فروردین
فال روزانه اردیبهشت
اردیبهشت
فال روزانه خرداد
خرداد
فال روزانه تیر
تیر
فال روزانه مرداد
مرداد
فال روزانه شهریور
شهریور
فال روزانه مهر
مهر
فال روزانه آبان
آبان
فال روزانه آذر
آذر
فال روزانه دی
دی
فال روزانه بهمن
بهمن
فال روزانه اسفند
اسفند