با شیوه هندی سلامت شوید

طب سنتی هند از جمله مکاتب درمانی چند هزار ساله در جهان است که بر پایه اصلاح شیوه زندگی و تغییر رژیم غذایی به درمان و پیشگیری از ابتلا به بیماری ها کمک می کند. در این شیوه درمانی  درمانگران با کمک گیاهان دارویی، مواد غذایی، تکنیک های ماساژ، حرکات یوگا و عطر درمانی برای درمان و پیشگیری از ابتلا به بسیاری از بیماری ها اقدام می کنند.

برخی از روش ها و تکنیک های درمانی این شیوه درمانی، به حدی ساده است که با به کار بستن آنها در زندگی روزمره می توان سلامت و تندرستی اعضای خانواده را برای همیشه حفظ کرد.

یبوست دارید؛ کشمش بخورید

کشمش خواص درمانی مختلفی دارد که یکی از مهمترین آنها خاصیت درمانی آن برای بیماری یبوست است. به اعتقاد درمانگران طب سنتی هند، خوردن روزانه ۱۰ تا ۱۵ عدد کشمش به بهبود عملکرد اندام های گوارشی به ویژه روده ها کمک کرده و موجب درمان یبوست می شود.

تاثیر درمانی کشمش در درمان یبوست به حدی زیاد است که حتی این میوه برای درمان یبوست در نوزادان نیز به مادران توصیه می شود. با این تفاوت که بزرگسالان میوه را در روز میل می کنند ولی به نوزادان باید عصاره یا آب آن را به اندازه یک قاشق مرباخوری داد.

حرکات کشش ذهن و جسم و درمان آسم

در مکتب طب سنتی هند، استفاده از تمرینات کششی ذهن و جسم (یوگا) در درمان ناراحتی های تنفسی بسیار موثر است. این درمانگران علاوه بر تجویز گیاهان دارویی، تقویت کننده دستگاه و مجاری تنفسی، انجام روزانه نیم ساعت تکنیک های آرام بخشی تن و روان را برای بهبود تنفس و جذب اکسیژن بیشتر به بیماران مبتلا به آسم توصیه می کند.

باید توجه داشت که این بیماران هرگز نباید این شیوه را جایگزین درمان اصلی خود کنند بلکه باید هم پا با درمان دارویی خود از این تکنیک ها بهره مند شوند و به عنوان یک درمان کمکی به یوگا مراجعه کنند.

چوب صندل مشکل چشم تان را حل می کند

امروزه داروها و لوسیون های مختلف گیاهی برای درمان گل مژه به صورت صنعتی و دستی تهیه می شود. درمانگران بسیاری به تاثیر درمانی گیاه صندل در درمان و برطرف شدن گل مژه معتقدند. از این رو این درمانگران برای درمان گل مژه در افراد مختلف از خمیره چوب صندل استفاده می کنند و آن را به صورت مرهم روی گل مژه قرار می دهند.

خوشبختانه امروزه کارخانه های داروسازی، لوسیونی با عصاره چوب صندل برای درمان گل مژه تولید کرده اند که در بسیاری از داروخانه ها قابل دسترسی است.

منبع:نشریه زندگی ایده آل شماره ۱۱۳

مجله خبری

متولد چه ماهی هستی ؟

فال روزانه فروردین
فروردین
فال روزانه اردیبهشت
اردیبهشت
فال روزانه خرداد
خرداد
فال روزانه تیر
تیر
فال روزانه مرداد
مرداد
فال روزانه شهریور
شهریور
فال روزانه مهر
مهر
فال روزانه آبان
آبان
فال روزانه آذر
آذر
فال روزانه دی
دی
فال روزانه بهمن
بهمن
فال روزانه اسفند
اسفند