باز این چه حسیه؛ امیر طبری

همه او را به این نام می شناسند! اما این بار امیر طبری بدون سهراب راه را ادامه می دهد و به گفته خودش حس و حال زیر بارون ۱ را همچنان حفظ کرده.

نکته هایی از زیر باران ۱ و ۲:

– آلبوم “زیر بارون ۱″ ۲۶ آبان ۸۸ عرضه شدو خیلی مورد استقبال قرار گرفت.

– آلبوم “زیر بارون ۲″ همان حال و هوای خیس “زیر بارون ۱″ را دارد. شعرهای آلبوم جدید بسیار قوی است و همین طور عوامل تنظیم (زانیار خسروی و میثم مروستی) حرفه ای ترند.

– سیروان خسروی خیلی به این آلبوم لطف داشت اما چون کمی درگیر آلبوم خودش و کارهای خدمت سربازی اش بود، تاسفنه نتوانست با ما همکاری کند.

– تمام ملودی های زیر بارون ۱ را من ساختم.

– یکی از ترانه های آلبوم زیر بارون ۲ سروده خودم است به اسم “حس خوب”.

– مطمئنا اسم آلبوم بعدی زیر بارون ۳ نخواهد بود.

بخش از ترانه “دلهره خوب” ، ترانه سرا: علی مهرگان، خواننده: امیر طبری

« وقتی نگا می کنی توی چشام

انگار دلم خالی میشه می ریزه

آخه یه حالتی توی چشاته

مثل غروب دلگیر پاییزه

تو یه دلهره خوبی عزیزم

وقتی که نیستی من دلشوره دارم

تو اونقدر عاشقم کردی که حالا

به هیچ کس جز تو احساسی ندارم ».

فلش بک به سال ۸۲، ۸۳:

در سال ۸۲ یا ۸۳ شعری به دست من و سهراب رسید.آن وقت ها من و سهراب با هم گیتار کار می کردیم. بعضی وقت ها من کمی بیشتر وارد بودم و هر چه بلد بودم به سهراب هم یاد می دادم و وقتی سهراب خوب کار می کرد، دوباره ادامه می دادیم.

همان موقع ها بود که شعری به دستمان رسید:

زیر بارون دنبالت دارم می گردم / چشماتو گریون نبینم دورت بگردم.

من روی این ترانه آهنگسازی کردم و با سهراب ترانه را روی ملودی اجرا کردیم و بعد دنبال تنظیم آهنگ بودیم اما کاری که به سلیقه من و سهراب نزدیک باشد هنوز جا نیفتاده بود.

 آقای صدرالدین طاهری با ما همکاری کردند و تنظیم کار را انجام دادند، وقتی آهنگ را در سایت گذاشتیم، در هفته اول ۱۷ هزار بار دانلود شد که رقم خیلی خوبی بود و متوجه شدیم کلی طرفدار پیدا کرده ایم. بعد از آن همه چیز خیلی خوب پیش رفت تا جایی که متوجه شدیم هر کدام از ما می توانیم آلبوم مستقلی داشته باشیم.درنتیجه من و سهراب پاکزاد خیلی مسالمت آمیز جدا شدیم. وقتی یک اتفاق خوب و بزرگی می افتد همه چیز پیش می رود اما جایی جاده دو تا می شود و آدم ها از هم جدا می شوند و هر کسی راه خودش می رود.

در کل همکاری با آقای پاکزاد بسیار عالی بود. تجربه بسیار خوبی بود، برایشان آرزوی موفقیت دارم؛ چه کار موزیک انجام بدهند چه کار سینما، از ته دل برایشان آرزوی موفقیت می کنم.

همکاری با محمد رضا گلزار:

اولین کنسرت من و سهراب، ۲ ماه بعد از بیرون آمدن آلبوم زیر بارون ۱ بود و به ندرت اتفاق می افتد که خواننده ای ۲ ماه بعد از اولین آلبومش بتواند کنسرت داشته باشد. قبل از قطعی شدن برنامه کنسرت، آقای گلزار با ما تماس گرفت و نسبت به موزیک های ما ابراز علاقه کرد و آمادگی خودش را برای اجرای کنسرت اعلام کرد.

محمد رضا یکی از بهترین دوستان من است و با این که در حال حاضر خارج از ایران است اما تلفنی با هم در تماس هستیم. او آدم خیلی باهوشی است و من قبل از قبول کردن پیشنهاد کنسرت، چون شناسنامه حرفه ای وی را می دانستم که در گروه آریان گیتاریست بوده، خیلی زود قبول کردم. محمد رضا نوازنده درام بود و در کار “House” چون درام بیشتر حالت Ioop دارد،بنابراین خیلی احتیاج به نوازنده درام خبره نبود و آقای گلزار خیلی خوب توانستند از پس این کار برآیند.

کنسرت بعدی:

پیشنهادهای کنسرت برای آلبوم زیر بارون ۲ زیاد است، اما من ترجیح می دهم کنسرتی اجرا کنم که فضا و سالن مناسبی داشته و کیفیت اجرا بالا باشد و این یکی از دلایلی است که من دوست ندارم در شهرستان کنسرت داشته باشم.یکی از افتخاراتم در کنسرت هایم طرفدارانم هستند، چون تمامشان افرادی با فرهنگ هستند. منظورم این نیست که فقط قشر مرفه طرفدار من هستند، مثلا یادم است که در مراسم opening یکی از کنسرت هایم خانمی را دیدم که از شهرستان آمده و از آن مهم تر این که روی ویلچر نشسته بود اما با علاقه، وقتی این موضوع را فهمیدم واقعا مو به بدنم سیخ شد.

منبع: نشریه زندگی ایده آل شماره ۱۱۳

مجله خبری

متولد چه ماهی هستی ؟

فال روزانه فروردین
فروردین
فال روزانه اردیبهشت
اردیبهشت
فال روزانه خرداد
خرداد
فال روزانه تیر
تیر
فال روزانه مرداد
مرداد
فال روزانه شهریور
شهریور
فال روزانه مهر
مهر
فال روزانه آبان
آبان
فال روزانه آذر
آذر
فال روزانه دی
دی
فال روزانه بهمن
بهمن
فال روزانه اسفند
اسفند