اگر عاشق شیرینی هستید…

اگر عاشق شیرینی هستید ادامه مطلب را در ذیل بخوانید.

بیماری های احتمالی: مشکلات روحی، حساسیت غذایی و مشکلات گوارشی.

تحلیل علاقه غیر طبیعی به مصرف شکر نسبت به دیگر مواد غذایی کمی پیچیده تر است، زیرا عوامل زیادی در بروز این حالت نقش دارند. زمانی که شما شکر مصرف می کنید، انسولین در جریان خون منتشر شده و با اسیدهای آمینه ترکیب می شود. ترکیب حاصل به سرعت جذب عضلات شده و به سمت مغز حرکت می کند. در این زمان مغز به ترشح هورمون سروتونین، تحریک شده و حس خوشایندی در شما به وجود می آید.

مطالعات محققان دانشگاه میشیگان هم نشان داده در زمانی که استرس در بدن به وجود می آید علاقه به خوردن شکر سه برابر می شود و حالتی مشابه با اعتیاد به مواد مخدر در بدن ظاهر می شود. همه این عوامل نشان می دهد افرادی که زیاد شکر می خورند ممکن است از لحاظ روانی دچار مشکل باشند.

علاوه بر آن اشتیاق به مصرف شکر می تواند یکی از علائم به هم خوردن تعادل هورمونی در بدن باشد. این ماده خوراکی نقش مهمی در تولید هورمون اندورفین در مغز دارد که در کاهش درد موثر است. در دوران قاعدگی هم میزان ماده اندورفین به کمترین حد خود می رسد که باعث می شود زنان هنگام صبح چای خود را شیرین تر از حد معمول میل کنند.

علاقه مندان به مصرف شکر باید نگران ابتلا به مشکلات گوارشی هم باشند. زمانی که تعادل باکتری های مفید در بدن به هم می خورد، قارچ ها و مخمرها در بدن رشد می کنند که هر دو نیاز زیادی به شکر دارند. حساسیت غذایی هم تعادل خون را به هم زده و مصرف شکر را افزایش می دهند.

منبع: نشریه سیب سبز شماره ۶۸

مجله خبری

متولد چه ماهی هستی ؟

فال روزانه فروردین
فروردین
فال روزانه اردیبهشت
اردیبهشت
فال روزانه خرداد
خرداد
فال روزانه تیر
تیر
فال روزانه مرداد
مرداد
فال روزانه شهریور
شهریور
فال روزانه مهر
مهر
فال روزانه آبان
آبان
فال روزانه آذر
آذر
فال روزانه دی
دی
فال روزانه بهمن
بهمن
فال روزانه اسفند
اسفند