تاثیرگذارترین چهره های دنیا به انتخاب تایم

هر سال مجله مشهور تایم، فهرستی از تاثیرگذارترین چهره های دنیا را تهیه می کند و به رای گیری می گذارد تا از بین آنها ۱۰۰ چهره تاثیرگذار را انتخاب کرده و به دنیا معرفی کند؛ چهره هایی که در زمینه های مختلف توانسته اند تحولی ایجاد کنند یا پیش بینی می شود در آینده ای نه چندان دور، دنیا را در همان زمینه ای که در آن فعالیت می کنند تحت تاثیر قرار دهند.

فهرست تایم امسال برای ایرانی ها هم مهم بود، امسال یکی از دوست داشتنی ترین چهره های سال ایران در این فهرست قرار داشت و تا کمی قبل از پایان رای گیری، جزو صدرنشین های تاثیرگذارترین چهره های سال دنیا بود. دیدن نام اصغر فرهادی در کنار افراد معروفی مانند لیونل مسی، جورج کلونی، مریل استریپ، ولادیمیر پوتین، رجب طیب اردوغان، اپرا وینفری، مارتین اسکورسیزی و بسیاری دیگر نشان داد، یک فیلمساز ایرانی که تنها سعی می کند کار خود را درست انجام دهد، چطور ممکن است مورد توجه دنیا قرار گرفته و چطور می تواند اینقدر تاثیر گذار باشد.

با پایان رای گیری از بین نام هایی که برده شد لیونل مسی، اصغر فرهادی و آدله در فهرست صدتایی ها باقی ماندند و مریل استریپ و ولادیمیر پوتین و جورج کلونی از این لیست حذف شدند اما تاثیری که این چهره ها بر دنیا گذاشته اند تنها با یک رای گیری اینترنتی قابل اندازه گیری نیست؛ این پرونده نگاهی به تعدادی از این چهره ها و علت موفقیت شان داشته است.

منبع: نشریه تپش

مجله خبری

متولد چه ماهی هستی ؟

فال روزانه فروردین
فروردین
فال روزانه اردیبهشت
اردیبهشت
فال روزانه خرداد
خرداد
فال روزانه تیر
تیر
فال روزانه مرداد
مرداد
فال روزانه شهریور
شهریور
فال روزانه مهر
مهر
فال روزانه آبان
آبان
فال روزانه آذر
آذر
فال روزانه دی
دی
فال روزانه بهمن
بهمن
فال روزانه اسفند
اسفند