اگر عاشق شکلات هستید…

اگر عاشق شکلات هستید ادامه مطلب را در ذیل بخوانید.

بیماری های احتمالی: افسردگی، استرس، تنش های قبل از شروع قاعدگی

تا به حال حس کردید که در شب های امتحان یا هنگام فرا رسیدن موعد تحویل یک پروژه، به طور ناگهانی علاقه شما به خوردن شکلات افزایش پیدا می کند. دلیل این موضوع به طور کامل مشخص است. درون این ماده غذایی ترکیباتی با عنوان آلکالویدها وجود دارد که باعث افزایش ترشح هورمون سروتونین می شود. این هورمون نقش مهمی در ترشح دیگر هورمون های مرتبط با روحیه در انسان داشته و می تواند حس شادی و رضایت را تقویت کند.

شکلات یکی از منابع مهم ویتامین های B و منیزیم به شمار می آید که در تولید انرژی در بدن نقش مهمی دارد. به این ترتیب شما با خوردن این ماده غذایی پرطرفدار می توانید انرژی مورد نیاز بدن برای غلبه بر استرس و فشار را تامین کنید.

یک تحقیق سوئیسی نشان می دهد افرادی که هر روز ۴۰ گرم شکلات می خورند و این کار را برای ۲ هفته ادامه می دهند، باعث کاهش میزان تولید هورمون کورتیزول در بدن خود می شوند. این هورمون با عنوان هورمون استرس معروف است و در زمانی که شما دچار فشار روحی و روانی هستید میزان بیشتری از آن را در بدن خود دارید.

در بسیاری از مواقع علاقه به خوردن شکلات یکی از نشانه های شروع عادت ماهانه در زنان است. در این زمان میزان منیزیم در بدن بعضی از زنان کاهش پیدا می کند و خوردن شکلات می تواند به برطرف شدن این حالت کمک کند.

منبع: نشریه سیب سبز شماره ۶۸

مجله خبری

متولد چه ماهی هستی ؟

فال روزانه فروردین
فروردین
فال روزانه اردیبهشت
اردیبهشت
فال روزانه خرداد
خرداد
فال روزانه تیر
تیر
فال روزانه مرداد
مرداد
فال روزانه شهریور
شهریور
فال روزانه مهر
مهر
فال روزانه آبان
آبان
فال روزانه آذر
آذر
فال روزانه دی
دی
فال روزانه بهمن
بهمن
فال روزانه اسفند
اسفند