۵ راه طبیعی برای درمان آکنه

زمانی که روی پوست صورت جوش یا آکنه ظاهر می شود، برای از بین بردن آن به داروخانه ها و سایر فروشگاه های لوازم آرایشی که داروهای ضد جوش را می فروشند رجوع می کنید، اما باید بدانید که روش های ساده و در عین حال طبیعی نیز وجود دارند که می توان استفاده کرد.

۱- التهاب را با یخ کاهش دهید

با ظاهر شدن اولین نشانه از جوش یا آکنه روی صورت، یک قالب یخ کوچک را در یک کیسه فریزر بیندازید و حداقل روزی دوبار در محل مورد نظر قرار دهید. (در صورت امکان هر ساعت این کار را تکرار کنید اما به طوری که زمان آن بیشتر از ۵ دقیقه طول نکشد) یخ و سردی، سرخی جوش و التهاب آن را کاهش می دهد.

۲- آسپرین بخورید

مصرف یک یا دو عدد قرص ۳۲۵ میلی گرمی آسپرین در روز احتمال ایجاد جوش روی صورت و همچنین التهاب آکنه را کاهش می دهد. ( قبل از مصرف با پزشک مشورت کنید )

۳- روغن درخت چای را امتحان کنید

روزانه سه بار روغن درخت چای را در محل آکنه بمالید تا از گسترش آن جلوگیری شود و سریع التیام یابد. تحقیقات نشان داده است که روغن ۵ درصد درخت چای برای آکنه موثر است.

۴- سرکه یا آبلیمو روی محل جوش بمالید

روی محل جوش سرکه یا آبلیمو بمالید. تمام انواع سرکه ها حاوی اسیدهایی هستند که به از بین بردن جوش ها کمک می کنند. آبلیمو نیز دارای چنین خاصیتی است؛ بنابراین زمانی که روی صورت خود جوش مشاهده کردید استعمال این دو ماده را در ذهن داشته باشید.

۵- عنصر روی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید

ثابت شده است میزان روی در بدن افرادی که آکنه دارند تا اندازه ای کمتر از میزان نرمال و معمول آن است. مکمل های غذایی روی نیز تاثیر قابل توجهی روی افرادی که به این مشکل دچار هستند داشته است.

منبع : نشریه زیبایی شماره ۵۶

مجله خبری

متولد چه ماهی هستی ؟

فال روزانه فروردین
فروردین
فال روزانه اردیبهشت
اردیبهشت
فال روزانه خرداد
خرداد
فال روزانه تیر
تیر
فال روزانه مرداد
مرداد
فال روزانه شهریور
شهریور
فال روزانه مهر
مهر
فال روزانه آبان
آبان
فال روزانه آذر
آذر
فال روزانه دی
دی
فال روزانه بهمن
بهمن
فال روزانه اسفند
اسفند