با رژیم های سخت به پوست آسیب نرسانید

تغذیه روی تمام قسمت های بدن تاثیر گذار است. رژیم های غذایی نامناسب مانع از رسیدن مواد غذایی مورد نیاز به بدن می شود و مشکلاتی را برای پوست ایجاد می کند.

یکی از مهمترین و شایع ترین علت شلی و چروک زودرس پوست، رژیم های غذایی نامناسب است. کمبود بعضی ویتامین ها و املاح، سلامتی پوست را به مخاطره می اندازد و باعث خشکی و همچنین پیری زودرس پوست می شود. پس با یک رژیم غذایی سالم، متنوع و متعادل می توان شرایط پوست را خوب نگه داشت. تغذیه نامناسب و غیرعلمی سلامت انسان بخصوص پوست را به خطر می اندازد.

افرادی که به طور متناوب دچار افزایش یا کاهش وزن می شوند یا به طور مکرر رژیم غذایی می گیرند و سپس ترک رژیم می کنند پوست بدن و صورتشان شل می شود و به چروک زودرس مبتلا می شوند.

یک رژیم غذایی مناسب شامل کلیه ویتامین ها، املاح و مواد معدنی است و باید زیر نظر متخصصان تغذیه صورت گیرد. رژیم های سخت ضمن اختلال در رنگدانه های پوست باعث تیرگی و از دست دادن شادابی پوست و درضمن باز شدن روزنه های پوست می شود.

رژیم غذایی باید به آهستگی صورت گیرد و در آن تمام گروههای غذایی به مقدار لازم استفاده شود، چون در رژیم های غذایی نامناسب حتی ترمیم پوست مشکل پیدا می کند. برای سلامت پوست به ویتامین های C، E،A واملاحی مثل آهن و روی نیاز داریم. کاهش چنین ویتامین ها که خود آنتی اکسیدان است باعث تخریب زودرس سلولی و همچنین تیرگی پوست می شود به خصوص اگر پوست در معرض آفتاب قرار بگیرد.

به طور کلی رژیم غذایی مناسب که شامل کلیه ویتامین های لازم و مواد معدنی است برای حفظ سلامت پوست لازم است و کمک می کند فرآیند پیری سلولی کمتر شود و پوست به عنوان یکی از اجزای بدن، سالم بماند.

منبع: نشریه زیبایی شماره ۵۶

مجله خبری

متولد چه ماهی هستی ؟

فال روزانه فروردین
فروردین
فال روزانه اردیبهشت
اردیبهشت
فال روزانه خرداد
خرداد
فال روزانه تیر
تیر
فال روزانه مرداد
مرداد
فال روزانه شهریور
شهریور
فال روزانه مهر
مهر
فال روزانه آبان
آبان
فال روزانه آذر
آذر
فال روزانه دی
دی
فال روزانه بهمن
بهمن
فال روزانه اسفند
اسفند