زندگی را لابه لای مادرانگی گم نکنید

خیلی از خانم ها بعد از مادر شدن آنقدر غرق در بچه داری می شوند و چنان سفت و سخت به نقش جدیدشان می چسبند که گاهی بعد از ۲، ۳ سال وقتی در آیینه نگاه می کنند خود واقعی شان را به جا نمی آورند و فقط یک مادر را می بینند.

برای اینکه یک بار دیگر حس قشنگ خود بودن را تجربه کنید توصیه های زیر را جدی بگیرید :

۱-      شما به کمی زمان و تنهایی احتیاج دارید. حتی اگر لازم است چند دقیقه در روز، مثلاً موقع دوش گرفتن ذهن تان را آزاد بگذراید و به جای فکر کردن به غذای شب، کلاس بچه ها ، به هم ریختگی خانه و …، به چیزهایی فکر کنید که چند وقتی است فراموششان کرده اید.

۲-      یک مجله یا کتاب برای خودتان بخرید که موضوع اش ربطی به بچه ها نداشته باشد. تعجب نکنید؛ هنوز از این جور کتاب ها و نشریات پیدا می شود!

۳-      یک شب ۱۰۰ درصد زنانه برای خودتان ترتیب بدهید. دوستانتان را دعوت کنید ولطفا درباره چیزی غیر از بچه ها، بیماری شان، مهدکودک شان، لباسشان و … حرف بزنید. نگران نباشید؛ یک شب، هزار شب نمی شود.

۴-      از یکی از دوستان یا اعضای خانواده خواهش کنید یکی، دو ساعتی، فرزند شما را پیش خودش نگه دارد. بعد در یک رستوران با همسرتان قرار بگذارید و از یک شام یا ناهار دو نفره بدون نق نق، گریه، بهانه گیری، به هم ریختن میزغذا و … لذا ببرید.

۵-      اگر در حال حاضر شاغل نیستید، برای خودتان یک سرگرمی پیدا کنید. یک کار داوطلبانه که باعث شود دوباره از استعداد ها و توانایی ها یا مهارت هایتان استفاده کنید، حسابی شما را سر حال می کند.

۶-      گاهی فقط برای دل خودتان آشپزی کنید و رژیم غذایی سالم و ورزش را فراموش نکنید.

منبع : نشریه شهرزاد

مجله خبری

متولد چه ماهی هستی ؟

فال روزانه فروردین
فروردین
فال روزانه اردیبهشت
اردیبهشت
فال روزانه خرداد
خرداد
فال روزانه تیر
تیر
فال روزانه مرداد
مرداد
فال روزانه شهریور
شهریور
فال روزانه مهر
مهر
فال روزانه آبان
آبان
فال روزانه آذر
آذر
فال روزانه دی
دی
فال روزانه بهمن
بهمن
فال روزانه اسفند
اسفند