چگونه موهایتان را صاف کنید

وقتی که به آرایشگاه می روید، آرایشگرتان به راحتی و به سادگی موهایتان را صاف و لخت می کند اما هر زمان که خودتان در خانه این کار را انجام می دهید به نتیجه دلخواه نمی رسید. ما در اینجا تمام آنچه که نیاز دارید را به شما یاد می دهیم. پس می توانید جلوی آیینه بایستید و کارتان را شروع کنید.

چگونه موها را صاف کنید؟

۱-   به اندازه یک نخود ( یک قطره ) سرم نرم کننده موی سر را روی انگشتان خود بریزید و آن را روی موهایتان بمالید. قبل از این کار موهای تان را به خوبی بشویید و با حوله آب گیری کنید. سرم را از وسط ساقه موها تا نوک موها بمالید. به تمام سر و موهایتان اسپری محافظت کننده در برابر گرما بزنید تا به هنگام استفاده از سشوار و اتوی مو دچار آسیب دیدگی نشوند.

۲-   موهای تان رابا سشوار خشک کنید ( حداق تا ۸۰ درصد موهای تان خشک شود ). با انگشتان دست موها را به چپ و راست حرکت دهید و ریشه ها را خشک کنید، موها را با دست به بالا بکشید و قسمت های زیرین موها را سشوار بکشید. این کار باعث می شود تا موهای تان حجم بیشتری پیدا کنند و شکل زیباتری پیدا کنند.

۳-   موها را چند بخش کنید ( ۴ بخش ). هر بخش را در دست بگیرید و بپیچید و با گیره سفت کنید تا تکان نخورند. موهای جلوی سر را به دو بخش تقسیم کنید. از بالای پیشانی تا کنار گوش ها.

۴-   هر بخش از موها را به ترتیب باز کنید و از بالا به پایین سشوار بکشید. از برس گرد استفاده کنید. همزمان با حرکن برس، سشوار را نیز از روی موها بکشید. وقتی که موها کاملاً خشک شدند با یک شانه دندانه ریز از بالای موها به سمت پایین حرکت کنید و موها را شانه کنید و با دست دیگرتان اتوی موی نسبتاً پهن را درست پشت سر شانه روی موها بکشید . به این ترتیب موها صاف تر می شود. این کار را چند بار روی هر تکه از موها که قبلاً جدا کرده اید انجام دهید و اصلاً اتو را به طور ثابت روی موها نگه ندارید. چرا که باعث آسیب دیدگی موها می شود.

۵-   قسمت های پشت موها را نیز باز کنید. کمی سرتان را به سمت چپ متمایل کنید و تکه سمت راستی را در دست بگیرید. در آیینه موهایتان را نگاه کنید. شانه را از بالا به پایین بکشید. قسمت های زیرین موها را نیز به همین شکل خشک و صاف کنید، سپس با اتو و شانه دندانه ریز آنها را صاف تر کنید و بعد سراغ سمت راست سرتان بروید.

۶-   کمی سرم مو روی کف دست تان بمالید، دست ها را روی هم بمالید و آنها را روی موها بکشید ( از بالا به پایین ) تا موهایتان حالت بهتری پیدا کند

ابزار مورد نیاز

چیز هایی که برای صاف کردن موها نیاز دارید:

۱-      یک سشوار حرفه ای ۲۸۰۰-۳۲۰۰ وات، درجه حرارت سشوار باید قابل تنظیم باشد. برای موهای خشک بهتر است که از درجه سرد سشوار استفاده کنید تا موها وز نشود.

۲-      اتوی مو با عرض  ( ۵/۲-۵ سانتی متر )؛ از حرارت معمولی برای اتوی مو استفاده کنید ( ۲۰۰-۲۵۰ درجه ). برای موهای ضخیم حرارت ۳۵۰ درجه بهتر است. اما هیچ گاه از حرارت بالای ۴۰۰ درجه استفاده نکنید تا به موهایتان آسیب نرسد.

۳-      بابلیس، با قطر لوله ۳ سانتی متری، برای موهای معمولی از درجه ۲۰۰-۲۵۰ استفاده کنید و برای موهای ضخیم از درجه بالا تر.

۴-      چند عدد گیره یا کلیپس مو.

۵-      شانه دانه دار.

۶-      سرم موی سر ( نرم کننده ) یا لوسیونی که به نرم شدن موها کمک کند.

۷-      اسپری محافظت کننده موها در برابر گرما و حرارت: اسپری Pantene هم به موها حالت خوبی می دهد و هم باعث درخشندگی موها می شود و از طرفی از موها در برابر حرارت نیز محافظت می کند.

۸-      اسپری مو : برای تثبیت کردن موها بعد از اتمام کار.

منبع : دنیای زنان شماره ۷۹

مجله خبری

متولد چه ماهی هستی ؟

فال روزانه فروردین
فروردین
فال روزانه اردیبهشت
اردیبهشت
فال روزانه خرداد
خرداد
فال روزانه تیر
تیر
فال روزانه مرداد
مرداد
فال روزانه شهریور
شهریور
فال روزانه مهر
مهر
فال روزانه آبان
آبان
فال روزانه آذر
آذر
فال روزانه دی
دی
فال روزانه بهمن
بهمن
فال روزانه اسفند
اسفند