۱۰ راز خنده دار برای کمتر خوردن!

تحقیقات جدید پزشکی همیشه راهکارهای جدیدی را برای مبارزه با بیماری ها ارائه می دهد.

۱- آب گریپ فروت یا داروی لاغری :

نتایج مطالعه ای که به تازگی در ژورنال علمی تغذیه و متابولیسم به چاپ رسیده است نشان می دهد ؛ افرادی که به مدت ۱۲ هفته قبل از هر وعده غذایی نصف فنجان آب گریپ فروت بدون شیرینی بخورند بیش از ۵ کیلو وزن کم خواهند کرد در ضمن کالری دریافتی این افراد ۳۰ درصد کمتر از قبل خواهد بود.

۲- محرومیت از اکسیژن :

تمرینات ریتمیک از جمله تمرین با وزنه که در آن از حرکات با ریتم ثابت و آرام استفاده شود باعث می شود بدن چربی بیشتری بسوزاند. به این نکته مهم توجه کنید، وزنه را به مدت ۲ ثانیه پایین بیاورید و بدون هیچ گونه مکثی در عرض ۲ دقیقه آن را بالا نگه دارید. همین فشار ثابت با شدن پایین باعث محدود شدن جریان خون به عضلات درگیر می شود و آنها را دچار کمبود اکسیژن می کند. برخلا ف تصور این اتفاق خوبی است ؛ عضلات شما با افزایش ابعاد فیبرهای با طول کوتاه از چربی انرژی می سازند.

۳- لذت کشف بقولات :

حتماً اسم بقولات به گوشتان خورده است. محض یادآوری، دانه های بقولات شامل عدس، لوبیا و نخود هستند. تحقیقات دانشمندان دانشگاه تورنتو نشان داده است افرادی که به مدت ۸ هفته، هر هفته به اندازه ۵ فنجان بقولات مصرف کنند به شکل قابل توجهی کاهش سایز کمر خواهند داشت و کالری کمتری دریافت خواهند کرد. خوردن عدس یا نخود فرنگی هنگام غذا به افراد کمک می کند تا در وعده ی غذایی بعدی کمتر غذا بخورند. این غذا ها حاوی مواد مختلفی است که به کاهش وزن و اشتها کمک می کند. بقولات غنی از فیبر و پروتئین است و ایندکس گلایسمسک پایینی دارد ( قند خون را کمتر بالا می برد ) .

۴- بخندید:

برای اینکه وزن مناسبی داشته باشید کاری کنید که باعث خنده تان شود. محققان برزیلی می گویند سروتونین یا همان هورمون خوشحالی باعث کاهش اشتها و گرسنگی می شود و جربی سوزی در بدن را تشدید می کند.

۵-  پسته بخورید :

مطالعات نشان می دهد افرادی که پسته تازه خام با پوست را می خورند ( یعنی آنهایی که باید مغز را از داخل پوسته نرم داخلش بیرون کشید ) در مقایسه با آنهایی که پسته خام با پوست سخت می خورند ۲۱۱ کالری کمتر دریافت می کنند.

۶- به چنگال توجه کنید :

اگر به جای قاشق با چنگال غذا بخورد بیشتر متوجه مقدار غذایی که می خورید خواهید شد و در نتیجه کمتر خواهید خورد. همچنین اگر به جای چنگال وقاشق از چوب های غذا خوری شرقی ها استفاده کنید این اتفاق خواهد افتاد بخصوص اگر در بکار بردن آنها حرفه ای نباشید.

۷-  در سینی اداره غذا بخورید :

حتماً این سینی هایی را که در اداره ها در آن غذا سرو می شود دیده اید. یک عدد از آنها را بخرید و به اندازه همان بخش هایی که در آن تعبیه شده است میوه، سبزی، ماست کم چرب و غذای اصلی  بریزید. به این ترتیب مقدار غذایی که می خورید کاملاً مشخص است و زیاد نخواهید خورد.

۸-  گوشت لخم بخورید :

یک تکه استیک گوساله تنها ۱۴۸ کالری و ۴ گرم چربی دارد. در عین حال حاوی ۲۶ گرم پروتئین خالص است که می تواند آنچنان شما را سیر نگه دارد که طرف میان وعده های شیرین مثل بیسکویت و کیک نروید.

۹- سحر خیز باشید :

تحقیقات دانشمندان دانشگاه مورث وسترن نشان داده است افرادی که صبح دیرتر از ۸ صبح بیدار می شوند نسبت به افرادی که زود تر از رختخواب خارج می شوند موقع ناهار ۲۰۰ کالری و موقع شام ۳۷۵ کالری بیشتر دریافت خواهند کرد.

۱۰-  با یک آدم کم غذا هم سفره شوید :

اگر دوستی دارید که رژیم دارد یا کم اشتها است سعی کنید با او غذا بخورید. از سوی دیگر تحقیقات دانشمندان دانشگاه نیویورک نشان داده است سر یک میز، خانم ها معمولاً کمتر از آقایان غذا می خورند. بنابراین آقایان اگر با همسر یا خواهرشان سر سفره بنشینند احتمالاً مقدار کمتری غذا خواهند خورد.

منبع : نشریه زیبایی شماره ۵۶

مجله خبری

متولد چه ماهی هستی ؟

فال روزانه فروردین
فروردین
فال روزانه اردیبهشت
اردیبهشت
فال روزانه خرداد
خرداد
فال روزانه تیر
تیر
فال روزانه مرداد
مرداد
فال روزانه شهریور
شهریور
فال روزانه مهر
مهر
فال روزانه آبان
آبان
فال روزانه آذر
آذر
فال روزانه دی
دی
فال روزانه بهمن
بهمن
فال روزانه اسفند
اسفند