نجات ویندوز ۷ در ده دقیقه

بدترین اتفاق ممکن برای یک کاربر این است که روزی کامپیوترش را روشن کند و متوجه شود ویندوز بالا نمی آید. اگر تنها یک بار این اتفاق را تجربه کرده باشید حتماً می دانید که چقدر وحشتناک و مایوس کننده است؛ کاربر تمام اطلاعات مربوط به ویندوز را از دست می دهد و باید دوره ای خسته کننده و تکراری را طی کند تا به حالت اولیه باز گردد. اما خوشبختانه یک راه حل ساده وجود دارد که شاید خیلی ها از آن غافل باشند.

استفاده از گزینه ریپیر ( Repair ) در دی وی دی نصب ویندوز ۷ . اما اگر به چنین امکانی دسترسی ندارید هنوز هم راه نجات دیگری وجود دارد اگر قبل از بروز بحران به فکر راه چاره باشید. اگر به مطالب این مطلب دقت کنید می توانید براحتی یک سی دی نجات ویندوز ۷ تهیه کنید تا در زمان بروز مشکل براحتی ویندوز خود را بازیابی کنید. البته بهتر است به آدرس « www.macrium.com/reflectfree.aspx » مراجعه کرده یک کپی از ابزار macrium reflectfree تهیه کنید تا بتوانید از امکانات شبیه سازی آن استفاده کنید.

گام اول :                                    

از منوی استارت به بخش کنترل پنل بروید. اگر گزینه  view by در حالت Category است روی تیرک کلیک کنید و گزینه Large icons را انتخاب کنید تا تمام بخش های کنترل پنل را روی صفحه داشته باشید. بخش Backup and Restore را پیدا کنید و با دوبار کلیلک چپ وارد شوید.

گام دوم :

روی گزینه Createa system repair disk در نوار سمت چپ کلیک کنید تا ابزار ۲-مورد نظر اجرا شود. اگر این گزینه را پیدا نکردید باید به منوی استارت رفته عبارت recdisc را تایپ کنید تا ابزار مورد نظر را پیدا کرده، فعال کنید.

گام سوم :

یک سی دی  یا دی وی دی خالی وارد درایور مربوط کرده روی تیرک کناری برنامه در بخش Create system repair disk کلیک کنید تا درایور مربوطه را انتخاب کنید.

گام چهارم :

روی کلید Createa disk کلیک کنید تا سیستم، فایل های لازم را روی دی وی دی کپی کند. این مرحله به سرعت انجام می شود. سپس باید نام Repair disk Windows 7 را برای دی وی دی خود انتخاب کنید.

گام پنجم :

حالا باید دی وی دی نجاتی که تهیه کرده اید را تست کنید . در ابتدا کامپیوتر خود را دوباره راه اندازی کنید و با ایجاد تغییر در بخش BIOS setup سیستم را به گونه ای تنظیم کنید که هنگام بارگذاری از روی دی وی دی بوت شود. برای اجرای این عملیات معمولاً باید وقتی کامپیوتر در حال بوت شدن است کلید F8 را نگه دارید .

گام ششم :

در این مرحله پیامی روی صفحه نقش می بندد که از شما می خواهد با فشار دادن یکی از کلیدهای کیبورد، روند بوت از روی دی وی دی را آغاز کنید. حالا باید گزینه(Windows Setup ( EMS Enabled  را از منو انتخاب کنید.

گام هفتم :

 پس از انتخاب زبان کیبورد روی گزینه Next کلیلک کنید. در این قسمت باید نوع نصب ویندوز را انتخاب کرده دوباره روی گزینه Next کلیک کنید. اگر ویدوز کامپیوتر شما از دست رفت می توانید با استفاده از این دی وی دی و انتخاب گزینه Startup Repair به طور اتوماتیک ویندوز کامپیوتر خود را بازیابی کنید.

مجله خبری

متولد چه ماهی هستی ؟

فال روزانه فروردین
فروردین
فال روزانه اردیبهشت
اردیبهشت
فال روزانه خرداد
خرداد
فال روزانه تیر
تیر
فال روزانه مرداد
مرداد
فال روزانه شهریور
شهریور
فال روزانه مهر
مهر
فال روزانه آبان
آبان
فال روزانه آذر
آذر
فال روزانه دی
دی
فال روزانه بهمن
بهمن
فال روزانه اسفند
اسفند