مایکروسافت ویندوز ۸ را در ۴ نسخه عرضه می کند

پس از سالها انتقاد از مایکروسافت در رابطه با نسخه های متعدد و متفاوت سیستم عامل ویندوز،این شرکت در اقدام اخیر خود،چهار نسخه از ویندوز ۸ را معرفی کرده است.

در حقیقت پس ااز سالها درگیری مشتریان با نسخه های مختلف سیستم عامل ویندوز،ماکیروسافت اعلام کرده است که ویندوز ۸ را تنها در چهار نسخه ارائه می کند.

نسخه خانگی،نسخه تجاری،نسخه دستگاه های دارای تراشه ARM و نسخه شرکت های بزرگی که سیستم عامل را در تعداد بالا خریداری می کنند.

این در حالی است که برای مثال شرکت مایکروسافت،سیستم عامل XP را در هفت نسخه مختلف ارائه کرده بود.علاوه بر این ،اکثر مردم که قصد دارند یک سیستم عامل برای لب تاپ یا کامپیوتر رومیزی خود خریداری کنند،به سادگی می توانند ویندوز ۸ را که برای کاربران خانگی طراحی شده،انتخاب کنند.

البته ویندوز ۸ پرو”Windows 8 Pro”برای کاربران تجاری است و دربرگیرنده ویژگی های رمزگذاری روی یک فایل سیستمی،مجازی سازی و مدیریت دامین است.بر اساس گزارش پی سی ورلد،ویندوز RT که مخفف”Runtime” است،نامی است که برای ویندوز ARM انتخاب شده است و نمی توان آن را خریداری کرد.

این نسخه از پیش بر روی کامپیوترها و تپلت هایی که دارای پردازشگر ARM هستند،نصب می شوند.این ویندوز قابلیت اجرای نرم افزارهای قدیمی X86/64 را ندارد،اما می تواند برنامه های اجرایی لمسی را بر پایه ویندوز ران تایم(برنامه مایکروسافت برای برنامه های اجرایی موبایل)اجرا کند.

NightFa :: شب فارسی

متولد چه ماهی هستی ؟

فال روزانه فروردین
فروردین
فال روزانه اردیبهشت
اردیبهشت
فال روزانه خرداد
خرداد
فال روزانه تیر
تیر
فال روزانه مرداد
مرداد
فال روزانه شهریور
شهریور
فال روزانه مهر
مهر
فال روزانه آبان
آبان
فال روزانه آذر
آذر
فال روزانه دی
دی
فال روزانه بهمن
بهمن
فال روزانه اسفند
اسفند