اولین گوشی هوشمند با پردازنده اینتل در راه بازار

“پل اوتلینی”،مدیرعامل اینتل اعلام کرد که نخستین تلفن همراه مجهز به یکی از پردازنده های این شرکت،این ماه وارد بازار می شود.

وی در صحبت های خود اعلام نکرد که طی ماه جاری،کدام گوشی به عنوان محصول مجهز به پردازنده اینتل با بهزار عرضه می شود،اما احتمال می رود که این گوشی هوشمند،Lenovo K800 باشد که بیشتر خبر عرضه آن در ماه می ۲۰۱۲ اعلام شده بود.دیگر گوشی هایی که احتمال دارد به عنوان نخستین محصول مجهز به پردازنده اینتل وارد بازار شوند،Orange Santa Clara و Lava Xolo X900 هستند.

ضمن اینکه هر سه گوشی یاد شده،دارای پردازنده Atom Z2460 با توان ۱٫۶ گیگاهرتز هستند.در حقیقت این نخستین تراشه موبایل ساخته شده توسط اینتل محسوب می شود که مبتنی برپلتفورم Medfield ساخته شده است.در این میان گوشی هوشمند Lenovo K800 ، پیشرفته ترین محصول در سه گوشی یاد شده است که از نسخه ۴ سیستم عامل اندروید بهره می برد و بر روی دو گوشی دیگر ،نسخه ۳و۲ این سیستم عامل نصب شده است.

این گوشی از نظر سخت افزاری نیز اندازه بزرگتری دارد و برای آن نمایشگر لمسی ۵و۴ اینچی با کیفیت ۷۲۰ پیکسل در نظر گرفته شده است.دو گوشی دیگر،نمایشگر ۴ اینچی را در خود جا داده اند.هر سه نیز یک دوربین دیجیتالی ۸ مگاپیکسلی را در خود جا داده اند و که با سرعت ۱۰ فریم در ثانیه تصویربرداری می کند.

NightFa :: شب فارسی

متولد چه ماهی هستی ؟

فال روزانه فروردین
فروردین
فال روزانه اردیبهشت
اردیبهشت
فال روزانه خرداد
خرداد
فال روزانه تیر
تیر
فال روزانه مرداد
مرداد
فال روزانه شهریور
شهریور
فال روزانه مهر
مهر
فال روزانه آبان
آبان
فال روزانه آذر
آذر
فال روزانه دی
دی
فال روزانه بهمن
بهمن
فال روزانه اسفند
اسفند