پرسرعترین دوچرخه الکتریکی در جهان

محققان شرکت آئودی دوچرخه‌ای الکتریکی طراحی کرده اند که به دلیل طراحی ایرودینامیک و استفاده از فیبر کربن در بدنه، سرعت آن تا ۸۰ کیلومتر در ساعت می رسد. به گزارش تک ترین به نقل از ایسنا، دوچرخه الکتریکی Wörthersee یک دستگاه هیبرید الکتریک است که طراحی ایرودینامیک و استفاده از فیبر کربن در ساخت بدنه دستگاه باعث کاهش چشمگیر وزن دوچرخه و بهبود عملکرد در هنگام حرکت شده است.

بقیه در ادامه مطلب

در ساخت بدنه، دسته و حتی چرخ های دوچرخه با قطر ۲۶ اینچ نیز از فیبر کربن استفاده شده است که بهترین عملکرد را برای دوچرخه سوار فراهم می کند.

در این دوچرخه الکتریکی از باتری یون لیتیوم استفاده شده و شارژ باتری ۲٫۵ ساعت به طول می انجامد. قدرت موتور سه اسب بخار و گشتاور نیز ۲۵۰ نیوتن متر اعلام شده است.

با استفاده از فیبر کربن در طراحی بدنه سه حالت مختلف برای استفاده از دوچرخه در نظر گرفته شده است که شامل استفاده از پدال، استفاده از ترکیب پدال و موتور الکتریکی و استفاده از موتور الکتریکی به تنهایی است.

در قسمت جلوی دوچرخه از لامپ های LED استفاده شده و قسمت زین با فشار دادن یک دکمه قابل تنظیم است. همچنین دوچرخه قابلیت همگام سازی با تلفن همراه هوشمند کاربر را نیز دارد.

هنوز زمان دقیق عرضه دوچرخه Wörthersee و قیمت محصول اعلام نشده است، اما با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد آن پیش بینی می شود که این دوچرخه با قیمت نسبتا بالایی فروخته شود.

تک ترین سایـت ایـرانی

متولد چه ماهی هستی ؟

فال روزانه فروردین
فروردین
فال روزانه اردیبهشت
اردیبهشت
فال روزانه خرداد
خرداد
فال روزانه تیر
تیر
فال روزانه مرداد
مرداد
فال روزانه شهریور
شهریور
فال روزانه مهر
مهر
فال روزانه آبان
آبان
فال روزانه آذر
آذر
فال روزانه دی
دی
فال روزانه بهمن
بهمن
فال روزانه اسفند
اسفند