یا کریستال جهان است و شهرت جهانی دارد. که اغلب بصورت سنگ خام ( کوپ ) و گاها بصورت نیمه فرآوری شده وارد میگردد. سنگ چینی هرات رنگی بسیار روشن دارد و هاله های صورتی و سبز کم رنگ در آن دیده میشود. سنگ چینی هرات خاصیت عبور نور دارد و به همین دلیل طرفداران زیادی در دنیا دارد. اسلب های سنگ هرات طرح های بوک مچ و فورمچ بسیار زیبایی را خلق میکند که هر بیننده ای را محو تماشای خود مینماید و اکثر مهندسان آرشیتکت از طرح های بوک مچ و فورمچ سنگ چینی هرات برای طراحی و سنگ کف و دیواره های لابی و سنگ کف سالن های مجلل و تالارها استفاده مینمایند. سنگ چینی هرات به واسطه خطوط و تم زمینه آن سورت بندی میشود.

سنگ هرات

از دیگر کاربرد های سنگ چینی هرات استفاده در سنگفرش هال و پذیرایی، سنگفرش آشپزخانه، سنگفرش لابی، سنگ پله و دیواره های داخلی ساختمان و سنگ مزار سفید و.. میباشد. این سنگ بدلیل رنگ روشن ، طرح زیبا و انعکاس نور زیاد در داخل ساختمان مخصوصا طرح بوکمچ و فور مچ آن زیبایی خاصی به ساختمان خواهد بخشید.

این سنگ به دلیل استقامت بسیار زیاد و زیبایی و ساب پذیزی فوق العاده منحصر به فرد و رنگ و طرح زیبای آن و ماندگاری زیادش بهترین سنگ برای سنگ مزار (قبر) شناخته شده است.

شرکت صنعتی و معدنی چینی سفید چشت از آغاز تاسیس تا کنون بیش از صدها پروژه عظیم مذهبی، مسکونی، تجاری و اقامتی را در بخشهای نما، کف و تزیینات داخلی و بیرونی پشتیبانی نموده است، که به تعدادی از آن پروژه ها در منو قسمت پروژه ها اشاره میگردد.

مطالب پیشنهادی