نحوه ی به روز کردن مرورگرها

نحوه ی به روز کردن مرورگرهاReviewed by Modir on May 26Rating:

حتماً برای شما هم بارها پیش آمده که در دانشگاه، محل کار و یا خانه تان، با خطاهای عجیب و غریب مرورگرتان مواجه شوید.بیشتر شما در بیشتر مواقع نمی دانید که باید چه کار کند و گیج می شوید یا حتی ممکن است که داده هایتان را هم از دست بدهید. در حال حاضر فرض بر این است که شما هم از آن دسته کاربرانی هستید که بیشتر وقت خود را روی کار در مرورگرهای معروفی چون فایرفاکس، اینترنت اکسپلورر، سافاری و کروم می گذارنید، بنابراین دیگر نباید نگران خطاها و کندی این چهار مرورگر بزرگ دنیای وب باشید.

مرورگرتان را خودکار به روز نگه دارید:

 یکی از آسانترین راه هایی را که شما را همیشه به روز و  ایمن نگاه می دارد این است که مرورگرتان را روی اتو آبدیت یا همان به روز رسانی خودکار، تنظیم کنید. به این ترتیب هر لحظه که نسخه ی تازه ای از مرورگرتان ارائه شود می توانید از آن استفاده کنید و دیگر خیالتان از بابت به روز بودن آن راحت باشد.

خوشبختانه تمامی مرورگرهای مورد بحث ما به طور قراردادی دارای این سیستم به روز رسانی خودکار هستند. به عنوان مثال سافاری، آپدیت های موجود را از طریق نرم افزار اپل، که به صورت دیفالت روی ساممفاری و سایر نرم افزارهای این کمپانی نصب شده است، دانلود کرده و از آنها استفاده میکند.

اینترنت اکسپلورر نیز از طریق افزونه های به روز رسانی موجود در ویندوز، آپدیت می شود و در نهایت فایر فاکس و کروم هم که به شکلی خودکار، هر بار که شما آنها را باز می کنید، انواع و اقسام نسخه های جدید  را چک می کنند. راحت بود، نه؟ حالا اکر فکر می کنید که سیستم به روز رسانی خودکار مرورگرهایتان از کار افتاده است، می توانید با روش های زیر دوباره آنها را به کار بیاندازید:

اینترنت اکسپلورر ( IE ) :   

                  

ابتدا وارد بخش control panel شده و سپس ← windows update change setting  را انتخاب کنید. این سیستم به شما امکان می دهد که به صورت اتومات تقریباً تمامی آپدیت های موجود در ویندوز را درست بعد از آنکه ارائه می شوند، در دسترس داشته باشید.

سافاری ( Safari ) :

ابتدا نرم افزار به روز رسانی اپل را با این دو روش در سیستم تان پیدا کنید:

اول اینکه می توانید دکمه Windows را زده و Apple Software Update را تایپ کنید. اما روش بعدی به این صورت خواهد بود که ابتدا درایو C را باز کنید و سپس به شکل زیر عمل کنید :

C→ Program Files (*86) → Apple Software Update و پس از آن، تنها کاری که باید بکنید این است که Software Update را باز کرده و در داخل آن روی گزینه Edith کلیک کرده و Prefrences را انتخاب کنید. در این حالت شما می توانید دفعات تکرار به روز رسانی را به صورت روزانه یا هفتگی تنظیم کنید. این مساله به این دلیل است که نرم افزار اپل هیچ گاه بدون اجازه شما عملیات به روز رسانی را انجام نمی دهد و البته که یکی از فواید این کار، این است که شما هیچ وقت نگران به روز رسانی خود بخود چیزی که نمی خواهید، نمی شوید.

فایرفاکس ( Firefox) :

 تنها کاری که باید بکنید این است که روی منوی فایر فاکس کلیلک کرده و Options را انتخاب کنید، سپس گزینه Advanced را که در قسمت بالا قرار دارد انتخاب کرده و روی گزینه Update کلیک کنید. فقط فراموش نکنید که باکس های زیر قسمت « چک کردن به روز رسانی اتومات » را دقیق نگاه کرده و تنظیماتش را انجام داده باشید.

کروم ( Chrome ) :

همین اول باید به شما بگویم که شما در کروم نمی توانید با راه هایی چون فضولی و یا امتحان کردن گزینه های مختلف، اتو آپدیت را از کار بیاندازید. در واقع هر بار که کروم در حین کار، آپدیت های تازه ای پیدا می کند، آن را با علامت فلشی در کنار آیکون « آچار » که در قسمت راست بالای صفحه قرار دارد نشان می دهد؛ به این ترتیب شما می توانید با یک کلیک روی آچار فوق الذکر و سپس انتخاب گزینه  Update Google Chrome آن را نصب کرده و خیال خودتان را راحت کنید.

مجله خبری