رژیم غذایی بر اساس گروههای خونی(A-B-O-AB)

ایده رژیم غذایی بر اساس گروههای خونی اولین بار توسط دکتر جیمز آدامو در سال ۱۹۹۶ مطرح شد.او اعلام کرد گروه خونی هر فرد روی میزان کالری هایی که او می سوزاند موثر است و بر این اساس می توان غذاهایی که فرد باید مصرف کند و ورزش هایی که باید انجام دهد را مشخص کرد.آدامو معتقد است تغذیه بر اساس گروه خون به شما کمک می کند که وزنتان را کاهش دهید،سیستم ایمنی بدنتان بهتر عمل کرده و فرآیند افزایش سن در شما کند خواهد شد.درواقع اساس این ایده برمبنای واکنش بین خون و ترکیبات موجود در غذاهای هضم شده است.

 

08:15           ۹۱/۰۲/۲۷

لکتین موجود در غذا در صورت واکنش با آنتی بادی های یک گروه خونی نامناسب باعث لخته شدن خون می شود و این لخته ها باعث ایجاد بیماری ها و مشکلات جسمانی مختلف مانند هضم نامناسب،مشکلات کلیه و کبد،سردرد،دیابت،چاقی مفرط و بسیاری بیماری های دیگر می شود.

بنابراین باید از غذاهایی استفاده کرد که لکتین موجود در آنها با گروه خونی شما سازگار باشد و بتواند واکنش مناسبی با آنها ایجاد کند.بر این اساس او رژیم غذایی ویژه ای برای هر گروه خونی مختلف ارائه کرد.

رژیم غذایی مخصوص گروه خونیA:

رِژیم گیاه خواری مناسب ترین رژیم غذایی برای افرادی است که گروه خونی A دارند.افراد دارای این گروه خونی از نظر تولید هیدروکلریک اسید مشکل دارندبه همین دلیل هضم گوشت و لبنیات برای آنها چندان ساده نیست.این افراد در صورت رعایت نکردن یک رژیم غذایی مناسب دچار بیماری های سرطان،دیابت و بیماری های قلبی عروقی می شوند.

افراد دارای گروه خونی A با استفاده از این رژیم غذایی دچار کاهش وزن شده و احتمال بیماری های قلبی،سرطان،کم خونی،بیماری های کبد و کیسه صفرا و همچنین دیابت نوع اول در آنها کاهش پیدا می کند.

گروه خونی A به لکتین موجود در سیب زمینی،کلم،گوجه فرنگی و فلفل بسیار حساس هستند.این افراد باید از میوه هایی که باعث قلیایی شدن خون می شوند استفاده کنند و از خوردن انبه و مرکبات ترش بپرهیزند.

رژیم غذایی مخصوص گروه خونی B:

از نظر تنوع غذایی،افراد با گروه خونی B شرایط بهتری دارند.بهترین رژیم غذایی برای این افراد استفاده از لبنیات،گوشت( البته نه گوشت مرغ ) و مقداری حبوبات است.بزرگترین مشکل که برای این افراد به وجود می آید مشکلات دستگاه ادراری و عفونت مثانه است و احتمال ابتلا به بیماری های ویروسی نیز زیاد است.

اگرچه افرادی که گروه خونی B دارند فرآورده های لبنی و بیشتر غذاها را به راحتی می توانند هضم کنند اما تنها زمانی به راحتی با کاهش وزن روبرو می شوند که بادام زمینی،ذرت،گندم و عدس را از رژیم غذایی شان حذف کنند.فواید استفاده از این رژیم غذایی برای افرادی که گروه خونی B دارند شامل کاهش وزن،کاهش احتمال ابتلا به دیابت نوع اول،سندروم خستگی مزمن و ناهنجاری های ایمنی طبیعی مانند لوپوس و بیماری ام اس است.

برای افرادی که گروه خونی B دارند ذرت،حبوبات و آجیل مهمترین عامل افزایش وزن هستند.لکتین موجود در این غذاها روی فرآیندهای متابولیسمی تاثیر گذاشته و باعث خستگی مزمن و کاهش قند خون می شود.

رژیم غذایی مخصوص گروه خونی AB:

در این گروه خونی افراد می توانند از رژیم های غذایی هر دو گروه A و B استفاده کنند.این افراد در هضم غذاهای دریایی،لبنیات و حبوبات مشکلی ندارند اما بهتر است از گوشت قرمز استفاده نکنند.این افراد مستعد ابتلا به هر دو گروه خونی A و B هستند.برای کاهش وزن و ماندن در وزن ایده آل،غذاهای دریایی،لبنیات،آجیل ها و حبوبات بهترین رژیم غذایی برای افراد گروه خونی AB است.این افراد با این رژیم غذایی ممکن است با کاهش وزن رو برو شوند و همچنین احتمال ابتلا به بیماری های قلبی،سرطان و کم خونی در آنها کاهش پیدا می کند.

این افراد به دلیل ترشح کم اسید معده نمی توانند گوشت را به خوبی هضم کنند.درمورد آجیل و دانه های خوراکی نیز نباید زیاده روی کنند.

رژیم غذایی مخصوص گروه خونی O:

گروه خونی O اولین گروه خونی است که در انسان ها تکامل پیدا کرد.این افراد باید در رژیم غذایی شان از گوشت قرمز استفاده کنند و از غلات و لبنیات پرهیز کنند.از آنجا که این رژیم غذایی دارای پروتئین حیوانی است،این افراد باید فعالیت های ورزشی مداومی داشته باشند.

این افراد به دلیل ترشح زیاد اسید معده دچار نوعی اختلال گوارشی هستند.همچنین احتمال ابتلا به آرتریت و بیماری های تیروئید در این افراد به دلیل فعالیت بیش از اندازه دستگاه ایمنی بیشتر است.مصرف گندم و لبنیات نیز باعث به هم خوردن توازن سیستم ایمنی و ایجاد التهاب می شود.

افراد دارای گروه خونی O در اثر مصرف غذاهای دارای کربوهیدرات دچار اضافه وزن زیادی می شوند زیرا بدن آنها در سوخت و ساز چنین غذاهایی مشکل دارد.برای کسانی که دارای گروه خونی O هستند پیروی از این رژیم غذایی موجب کاهش وزن شده و احتمال لخته شدن خون و بیماری های التهابی مانند آرتریت،آسم و … در این افراد کاهش پیدا می کند.

عامل اصلی افزایش وزن در این گروه خونی،گلوتن موجود در غلات و غذاهایی است که از آنها تهیه می شود.درواقع گلوتن با کاهش متابولیسم بدن باعث افزایش وزن می شود.علاوه بر این لکتین موجود در انواع لوبیا و حبوبات با رسوب در بافت های ماهیچه ای باعث کاهش فعالیت بدنی می شود.

***

منبع:ماهنامه زندگی ایرانی،شماره ۳۱

 

NightFa :: شب فارسی

-->